UEFA: Nie ma niebezpieczeństwa na meczu BVB z AS Monaco

Piłka nożna
UEFA: Nie ma niebezpieczeństwa na meczu BVB z AS Monaco
fot. PAP/EPA

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zapewniła, że nie ma powodów przypuszczać, że zagrożone jest bezpieczeństwo uczestników meczu Borussii z AS Monaco w Dortmundzie. Zespoły zmierzą się o 18.45 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów dzień po zamachu na autokar wiozący gospodarzy.

UEFA zapowiedziała także, że dokładnie sprawdza, jakie środki ostrożności zostaną zastosowane przed spotkaniem, które pierwotnie miało odbyć się we wtorek o 20.45. Jednak ok. półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem w pobliżu autokaru wiozącego piłkarzy BVB z hotelu na stadion eksplodowały trzy ładunki wybuchowe ukryte w zaroślach przy drodze. Obrażenia odnieśli hiszpański obrońca Marc Bartra, który przeszedł operację złamanej ręki i wciąż jest w szpitalu, oraz eskortujący drużynę policjant.

 

W oświadczeniu UEFA poinformowała, że sprawdza także przygotowanie służb przed pozostałymi środowymi meczami. O 20.45 Atletico Madryt podejmie Leicester City, a Bayern Monachium zmierzy się w Niemczech z Realem Madryt. W Bawarii już wcześniej wprowadzono dodatkowe środki ostrożności.

 

"We współpracy z policją, służbami ochrony, zarządcami stadionu i klubami, UEFA kontroluje działania mające zapewnić bezpieczeństwo i będzie je odpowiednio usprawniać, jeśli zajdzie taka potrzeba" - napisano.

 

Rewanże ćwierćfinałów Champions League zaplanowano na 18-19 kwietnia.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze