Drużyna z Berlina w Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów

Zespół Berlin Recycling Volleys awansował do turnieju finałowego Ligi Mistrzów siatkarzy. Drużyna niemiecka w II rundzie play off po raz drugi pokonała Dynamo Moskwa 3:2, ale tym razem w Rosji.

Berliński klub po raz drugi zagra w Final Four; poprzednio w 2015 roku, kiedy był gospodarzem i zajął trzecią pozycję.

Wielkie emocje w Moskwie zapowiadał już pierwszy set, którego goście wygrali 37:35. Później miejscowi objęli prowadzenie 2:1, ale w czwartej partii znowu górą był zespół ze stolicy Niemiec, a zwycięstwo 25:15 przedłużyło jego szanse na triumf w dwumeczu. Goście lepiej zaczęli też tie-breaka (4:1, 8:4) i pewnie dowieźli kilkupunktowe prowadzenie do końca (15:8).

W poprzedniej rundzie berlińczycy potrzebowali tzw. złotego seta, by wyeliminować turecki BBSK Stambuł.

W czwartek odbędą się rewanżowe spotkania 2. rundy play off w dwóch pozostałych parach. Final Four, w którym zapewniony udział ma Sir Sicoma Perugia, odbędzie się 29-30 kwietnia w Rzymie.

Wyniki rewanżowych meczów II rundy play-off LM:

środa
Dynamo Moskwa - Berlin Recycling Volleys 2:3 (35:37, 25:22, 25:21, 15:25, 8:15); pierwszy mecz – 2:3

czwartek
Cucine Lube Civitanova - Azimut Modena (pierwszy mecz 3:0); godzina 18.00, transmisja – Polsat Sport Extra.
Biełogorje Biełgorod - Zenit Kazań (1:3); godzina 20.30, transmisja – Polsat Sport Extra.