Orlen Liga: Developres SkyRes Rzeszów bliżej brązowego medalu

W pierwszym meczu o brązowy medal Orlen Ligi Developres SkyRes Rzeszów pokonał Impel Wrocław 3:2. MVP meczu została Adela Helić. Rewanż zostanie rozegrany we Wrocławiu 19 kwietnia.

W Ipierwszym secie przewaga Developresu nie podlegała dyskusji. Od samego początku rzeszowianki dyktowały warunki a ich przewaga sukcesywnie rosła (7:2, 11:5, 14:7, 23;13). Kolejną partię ekipa trenera Lorenzo Micellego rozpoczęła od prowadzenia, ale za chwilę inicjatywę przejęły siatkarki z Wrocławia. Po trzech z rzędu asach serwisowych Michy Hancock Impel wygrywał 9:7, a za moment kolejny punkt atakiem dorzuciła Katarzyna Konieczna i przewaga gości wzrosła do trzech punktów. Odpowiedź miejscowych była błyskawiczna w głownie mierze dzięki dobrej grze blokiem. Developres zdobył z rzędu pięć "oczek" i wygrywał 13:10. Chwila dekoncentracji ekipy z Rzeszowa spowodowała, że to rywalki z kolei zdobyły cztery punkty i znów objęły prowadzenie. Zespół trenera Micellego doprowadził do remisu 20:20 i... zaraz stracił z rzędu cztery punkty.

Miejscowe mimo trudnej sytuacji nie poddawały się. Obroniły trzy setbole i miały ogromną szanse na czwartego i doprowadzenie do remisu, ale doskonałej okazji nie wykorzystała przy ataku z przechodzącej piłki Katarzyna Mróz. Po dziesięciominutowej przerwie trzeciego seta lepiej zaczęły rzeszowianki, która po asie serwisowym Kremeny Kamenowej prowadziły 4:1. Imple kilka razy niwelował straty do dwóch czy nawet jednego punktu, ale w końcówce seta Developres wypracował sobie już bezpieczną przewagę, którą dowiózł do końca. Czwarty set to zdecydowana dominacja wrocławianek, które mocno we znaki dawały się rywalkom zagrywką. Przewaga Impelu rosła jak na drożdżach (3:0, 5:1, 17:11, 19:12, 22:13) i zwycięzcę meczu wyłonił tie-break.

Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 3:2 (25:15, 23:25, 25:21, 14:25, 16:14)

Developres SkyRes Rzeszów: Adela Helic, Katarzyna Mróz, Klaudia Kaczorowska, Kremena Kamenova, Anna Kaczmar, Katarzyna Żabińska - Lucyna Borek (libero) – Joanna Kaczor, Karolina Szczygieł

Impel Wrocław: Micha Hancock, Monika Ptak, Natalia Mędrzyk, Katarzyna Konieczna, Megan Courtney, Agnieszka Kąkolewska – Maria Stenzel (libero) – Andrea Kossanyiova, Izabela Bałucka