Rywal polskich skoczków ma raka kości

Zimowe
Rywal polskich skoczków ma raka kości
fot. PAP

Poważne problemy Ronana Lamy Chappuis'go. Ostateczna diagnoza to rak kości, który wymaga szybkiego działania - napisał na Facebooku skoczek narciarski, mistrz Francji.

Ronan Lamy Chappuis ma poważne problemy zdrowotne. Zawodnik od kilku miesięcy narzekał na narastający ból w dolnym odcinku kręgosłupa. Dziś zawodnik na profilu społecznościowym poinformował, że ma raka kości i czeka go operacja.

 

 

"Witam wszystkich. Moje treningi szły dobrze i byłem gotowy do konkurowania w sezonie. Niestety pod koniec grudnia poczułem silny ból w plecach i postanowiłem skontaktować się z lekarzem. Przeprowadziłem badania w Grenoble, następnie w Lyonie. Na początku wiedziałem, że to torbiel. Przeprowadzono analizę wycinka. Ostateczna diagnoza to rak kości, który wymaga szybkiego działania. Muszę przejść przeszczep kości. Chirurg jest pewny swoich działań i chce przeprowadzić operację na początku maja. Niedługo więcej informacji" - napisał Ronan Chappuis na Facebooku.

 

Zawodnik w minionym sezonie zdobył mistrzostwo Francji. Zdobywał też punkty w Pucharze Świata. W sezonie zimowym najwyżej sklasyfikowany był na 11. miejscu w Sapporo.

AG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze