Katarzyna Nowak: 2017 rok zaskoczył cały tenisowy świat!

Tenis

Katarzyna Nowak pokusiła się o podsumowanie pierwszych miesięcy 2017 roku w męskim tenisie. - Niewątpliwie 2017 rok zaskoczył cały tenisowy świat, wszystkich fachowców, specjalistów, a przede wszystkim fanów. A to głównie za sprawą niesamowitego powrotu na korty Rogera Federera - mówi wielokrotna uczestniczka turniejów wielkoszlemowych, a obecnie komentatorka Polsatu Sport.

Katarzyna Nowak to pięciokrotna mistrzyni Polski - trzykrotnie zdobywała tytuł na kortach otwartych, a dwa razy była najlepsza w hali. W 1992 roku jako pierwsza Polka reprezentowała nasz kraj w turnieju singlistek na igrzyskach olimpijskich. Nowak wielokrotnie brała udział w turniejach wielkoszlemowych oraz innych - największych turniejach tenisowych świata. Dzięki temu w 1995 roku została pierwszą Polką, która znalazła się w czołowej pięćdziesiątce rankingu WTA. Po zakończeniu kariery tenisowej Katarzyna Nowak została komentatorką tenisa w Polsacie Sport.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi nasza ekspertka pokusiła się o podsumowanie pierwszych miesięcy 2017 roku w męskim tenisie. - Niewątpliwie 2017 rok zaskoczył cały tenisowy świat, wszystkich fachowców, specjalistów, a przede wszystkim fanów. A to głównie za sprawą niesamowitego powrotu na korty Rogera Federera. Szwajcar zachwycił wszystkich nie tylko swoją fantastyczną sprawnością, szybkością, kondycją, ale przede wszystkim cierpliwością, znakomitą sferą mentalną. Musiał przecież wytrzymać wiele meczów o wielką stawkę i wreszcie zagrać niesamowity mecz finałowy Australian Open z Rafaelem Nadalem - mówi Katarzyna Nowak.

Jakie aspekty w grze Rogera Federera zachwyciły pięciokrotną mistrzynię Polski? Co sądzi o początku roku w wykonaniu Rafaela Nadala? Jak daleko od dwóch weteranów są młodzi tenisiśći, jak choćby Nick Kyrgios czy Dominic Thiem? Wszystkiego dowiecie się z załączonego materiału wideo.

Katarzyna Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie