Serie A: Niezawodny Higuain, Roma traci punkty

Mogło się wydawać, że Juventus będzie się oszczędzał przed środowym rewanżem z FC Barcelona, jednak mistrz Włoch do ostatniej Pescary przyjechał w najmocniejszym składzie i pewnie zwyciężył po dwóch golach Gonzalo Higuaina. Punkty straciły ekipy z Rzymu: Roma i Lazio.

Juventus nie szykował dla ostatniej Pescary taryfy ulgowej i mimo ciężkich spotkań ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów z Barceloną na ostatnią ekipę Serie A wyszedł niemal najmocniejszym składem. Zwycięstwo Starej Damie dały dwa trafienia najlepszego strzelca zespołu, Gonzalo Higuaina jeszcze przed przerwą.

Zawiodła z kolei AS Roma, która utrzymywała dystans do lidera na kilka kolejek przed końcem. Klub z Rzymu zaledwie zremisował przed własną publicznością z rewelacją tego sezonu, Atalantą. 90 minut rozegrał Wojciech Szczęsny, który nawet nie drgnął przy precyzyjnym strzale Jasmina Kurtica. Strata wicelidera wynosi więc osiem punktów.

Niezły występ ma za sobą Łukasz Skorupski, którego Empoli zwyciężyło na Stadio Artemio Franchi z Fiorentiną 2:1. Gospodarze oddali aż siedem celnych strzałów, jednak Polak bronił tego dnia pewnie - zwycięskie trafienie zespołu broniącego się przed spadkiem nadeszło w doliczonym czasie gry, gdy z rzutu karnego trafił Manuel Pasqual. Bezbramkowe 90 minut ma za sobą Thiago Cionek, którego Palermo zremisowało z Bologną.