Będzie sensacyjna decyzja Nawałki? Kto zastąpi Glika?

Piłka nożna

Kamil Glik nie zagra w czerwcowym meczu eliminacji mistrzostw świata w Rosji z Rumunią. Stoper AS Monaco będzie pauzował za kartki. Czy jest szansa, że zastąpi go młody Jan Bednarek? – Uważam, że potencjał Bednarka, to potencjał na reprezentację. Pytanie, kiedy? – zastanawia się Roman Kołtoń.

Wydaje się, że w rankingu Adama Nawałki naturalnym następcą Glika jest Thiago Cionek. Selekcjoner jednak kilka razy pokazał, że potrafi zaskoczyć. – Znając selekcjonera, to on ma swój ranking i chyba nie będzie nim rotował – powiedział Jarosław Kołakowski.

 

– Skoro Bednarek jest w świetnej formie, jest młodym, perspektywicznym zawodnikiem, to ja bym nie zwracał uwagi na rankingi. To kwestia chwili. W danym momencie może okazać się lepszym wyborem. To byłby też kapitał na mistrzostwa Europy U-21, bo zagrałby poważny mecz z poważnymi zawodnikami – kontruje Cezary Kowalski.  

 

W eliminacjach Euro 2016 w czerwcu Glik również pauzował. Z Gruzją zagrał wtedy Michał Pazdan i już na stałe został podstawowym stoperem kadry. Czy tak będzie w przypadku Bednarka? – Jeśli mówimy o reprezentacji, to skupiam się w tej chwili na kadrze U-21, której jestem zawodnikiem. Gdyby przyszło powołanie od selekcjonera Nawałki, to na pewno byłbym szczęśliwy – powiedział stoper.

 

Bednarek to podstawowy stoper kadry U-21, która już w czerwcu zagra na mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce. Ostatnie mecze tej reprezentacji przed turniejem zakończyły się jednak porażkami (1:2 z Włochami i Czechami).

 

– Ważne jest to jak zaprezentujemy się na turnieju. Nie jest ważne, jak zaprezentujemy się w sparingach, tylko jakie będziemy mieli wyniki na Euro. Podobnie jak pierwsza reprezentacja. Przed imprezą we Francji mecze towarzyskie im nie wyszły. Przegrali z Holandią, zremisowali z Litwą, a wszyscy wiemy, jak było na turnieju – kończy Bednarek.

 

Cała dyskusja do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze