Finał Orlen Ligi: Chemik Police - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

W środę poznamy mistrzynie Orlen Ligi! Obrończynie tytułu Chemik Police na własnym terenie w rewanżowym starciu finału podejmą Grot Budowanych Łódź. Transmisja spotkania Chemik Police - Grot Budowlani Łódź w Polsacie Sport.

Pierwsze spotkanie finałowe Orlen Ligi nie przyniosło większych emocji. Chemiczki pewnie pokonały w Łodzi zespół Grot Budowlanych, nie pozwalając rywalkom w żadnym z setów na przekroczenie granicy 20 punktów. 

 

Policzankom do czwartego tytułu z rzędu, a szóstego w historii klubu w środę wystarczą tylko dwa wygrane sety. Jednak trener zespołu z Polic Jakub Głuszak zapowiada, że jego zespół będzie walczył o całą pulę.

 

- Nie kalkulujemy. Naszym celem nie jest wygranie dwóch setów, tylko całego meczu. Dlatego uczulam dziewczyny, że ten drugi mecz będzie trudniejszy. Budowlani nie mają już nic do stracenia. Mogą zagrać swobodnie, na luzie i na znacznie wyższym poziomie niż u siebie – powiedział.

 

Siatkarki Grot Budowlanych też jeszcze nie składają broni. Nie tracą nadziei, choć, żeby marzyć o mistrzostwie potrzebują zwycięstwa 3:0 lub 3:1 oraz triumfu w „złotym secie”.

 

- Dopóki piłka w grze, to jest nadzieja. Nie zwiesiłyśmy głów. Każdy kolejny zdobyty punkt czy wygrany set będzie nam dawał nadzieję, że wszystko się może zdarzyć - uważa kapitan Grot Budowlani Łódź, Sylwia Pycia, dla której będzie to także ostatnie spotkanie w sportowej karierze.

 

Transmisja meczu finałowego Orlen Ligi Chemik Police - Grot Budowlani Łódź od godziny 20:30 w Polsacie Sport. Komentują Marek Magiera i Maciej Jarosz.

ask, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie