Polacy zmierzą się towarzysko z Australią

Żużel
Polacy zmierzą się towarzysko z Australią
fot. Wojciech Klepka/Cyfrasport

Żużlowa reprezentacja Polski 3 maja na stadionie Wandy Kraków zmierzy się w meczu towarzyskim z Australią. W środę ogłoszono składy obu ekip. W polskiej drużynie nie będzie pięciu zawodników, który pojechali w kwietniowym spotkaniu z Resztą Świata (46:44).

Biało-Czerwoni, prowadzeni przez trenera Marka Cieślaka, w maju mają jechać w zestawieniu: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Maksym Drabik, 11. Jarosław Hampel, 12. Maciej Janowski, 13. Janusz Kołodziej, 14. Przemysław Pawlicki.

 

Tym razem nie zjawią się na torze: Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Piotr Pawlicki, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota.

 

Spotkanie w stolicy Małopolski będzie kolejnym sprawdzianem przed Drużynowym Pucharem Świata. Podopieczni Cieślaka mają przed lipcową imprezą zmierzyć się jeszcze towarzysko z Rosją (14 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim).

 

Zdaniem obecnego na wtorkowej konferencji prasowej Kołodzieja tor pierwszoligowej Wandy jest trudny technicznie, a na dodatek mało żużlowców zna go dobrze.

 

- Z kadry jestem chyba jedyną osoba, która częściej miała okazję na nim jeździć. Dlatego szanse na zwycięstwo obu ekip są bardzo wyrównane - powiedział zawodnik pochodzący z Tarnowa, ale obecnie startujący w barwach Fogo Unii Leszno.

 

Podkreślił, że w DPŚ celem Polski powinno być zwycięstwo. Przyznał, że miło będzie znowu pokazać się w Małopolsce.

 

Prezes firmy One Sport (która jest głównym organizatorem imprezy) Karol Lejman ogłosił skład Australii: 1. Jason Doyle, 2. Nick Morris, 3. Max Fricke, 4. Chris Holder, 5. Troy Batchelor, 6. Sam Masters.

 

Mecz Polska - Australia, 3 maja rozpocznie się o godz. 16.

ask, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie