Inne

Spartak Moskwa zainwestuje w CS:GO i League...

Potwierdziły się doniesienia sprzed dwóch dni. Jedna z najważniejszych marek sportowych w Rosji ogłosiła na konferencji prasowej rozszerzenie swoich e-sportowych struktur. Co prawda, Spartak nie zakontraktował ostatecznie zespołów League of Legends i Dota 2, aczkolwiek zaciągnął w swoje szeregi graczy CS:GO. W biało-czerwonych barwach rosyjskiego klubu grać będą odtąd znani na wschodnioeuropejskiej scenie gracze RuSh3D: AnatoliyliTTleYashin, Pavel ‘AERO’ Surmach i Artem ‘Art’ Shevchenko, którzy dodatkowo wciągnęli do składu Dmitriy’ego ‘facecrackaAlekseyeva – niegdyś strzelającego dla Elements Pro Gaming oraz Antona ‘kibakenaKolesnikova znanego z Team Spirit, a nawet Natus Vincere.

Pierwszym sprawdzianem Rosjan w nowych trykotach będzie dzisiejsze spotkanie z kadrą Pawła ‘innocenta’ Mocka – PENTA Sports. Pojedynek odbędzie się już o 17:00. Rozegrany zostanie w ramach inauguracyjnej odsłony Headshot Cup.

 


Skład Spartak Esports:

Anatoliy "liTTle" Yashin
Pavel "AERO" Surmach
Artem "Art" Shevchenko
Dmitriy "facecrack" Alekseyev
Anton "kibaken" Kolesnikov


 

To już druga sekcja esportowa w szeregach „Spartakusa”. We wrześniu ubiegłego roku, czyli trzy miesiące po tym, jak Kreml uznał e-sport za oficjalną dziedzinę sportu, klub zaprosił do współpracy SergeiaKEFIRaNikiforova, gracza FIFA 17. Organizacje związane ze sportem tradycyjnym inwestujące w wirtualne rozgrywki zaskakują coraz mniej Wiele europejskich legend ma już w szeregach graczy FIFA. Nieliczni zaryzykowali jednak wejście w środowisko głębiej. Dla porównania, swoją dywizję CS:GO do tej pory posiada tylko F.C. Kopenhaga. Duńczycy występują pod szyldem North.