La course by le Tour de France: Będą dwa etapy kobiet

Inne
La course by le Tour de France: Będą dwa etapy kobiet
fot. PAP

Z dwóch etapów będzie się składać tegoroczny wyścig kolarski kobiet La Course by le Tour de France. Zawodniczki będą najpierw wspinać się na przełęcz Izoard, a następnie walczyć w wyścigu pościgowym w Marsylii.

Etapy będą poprzedzać rywalizację mężczyzn na tych samych trasach 20 i 22 lipca.

 

Do wyścigu pościgowego zakwalifikuje się najlepszych 20 zawodniczek 67-kilometrowego etapu z metą na przełęczy Izoard w Alpach. Dwa dni później w Marsylii panie będą się ścigać na trasie liczącej 22,5 km. Pierwsza wystartuje zwyciężczyni alpejskiego odcinka, zachowując wywalczoną w górach przewagę czasową nad rywalkami. Triumfatorką dwuetapowych zawodów będzie ta kolarka, która pierwsza zamelduje się na mecie na Stade Velodrome.

 

"Pomysł, który zaczerpnęliśmy z biegów narciarskich i biathlonu, nie był jeszcze testowany w kolarstwie" - podkreślił podczas prezentacji w belgijskim Liege dyrektor Tour de France Thierry Gouvenou.

 

Będzie to czwarta edycja La course by le Tour de France. Trzy poprzednie były organizowane na Polach Elizejskich w Paryżu, kilka godzin przed zakończeniem wyścigu mężczyzn.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze