Na starcie stanie ponad 500 tancerzy z 34 rajów świata. Wśród nich: mistrzowie świata, mistrzowie Europy, triumfatorzy pucharów świata i mistrzowie swoich państw. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech kategoriach: młodzikach, juniorach, klasie B i klasie głównej. W tej ostatniej biało-czerwonych barw bronić będą m.in. czterokrotni mistrzowie świata i obrońcy trofeum z 2016 roku – Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec.
 
Para z Zielonej Góry w zeszłym sezonie była niepokonana. Wygrała wszystkie turnieje cyklu i sięgnęła po triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Start w Krakowie będzie dla Tarczyło i Miadzielec otwarciem sezonu, w którym imprezą docelową są The World Games 2017, czyli igrzyska dyscyplin nieolimpijskich, które od 20 do 30 lipca odbędą się we Wrocławiu.

W reprezentacji Polski zobaczymy też czołowych przedstawicieli organizatora zawodów – Klubu Sportowego PODWAWELSKI – wielokrotnych mistrzów Polski i triumfatorów turniejów międzynarodowych.

KS PODWAWELSKI jest gospodarzem Pucharu Świata w rock’n’rollu akrobatycznym już po raz 13. Organizatorzy gwarantują kibicom ekstremalne akrobacje, perfekcyjny dynamiczny taniec i potężną dawkę energii!

 Data: 22 kwietnia 2017 (sobota)
Eliminacje: godz. 10.00  - 16.30
Finały: godz. 18.00 – 22.00

Miejsce: Kraków, Hala Ośrodka Olimpijskiego, ul. Kolna 2

 

Zapowiedź Rock'n'Rollowego Pucharu Świata w załączonym materiale wideo.