Balski to jeden z najciekawszych polskich prospektów w wadze junior ciężkiej. Do tej pory nie zaznał goryczy porażki, a tylko dwóch zawodników wytrwało z nim do ostatniego gongu - byli to Łukasz Rusiewicz, słynący z wielkiej wytrzymałości, oraz ostatnio w Dzierżoniowie Dariusz Skop. W maju Polak zmierzy się jeszcze z Ricardsem Bolotniksem w Ełku, a później rozpocznie przygotowania do Polsat Boxing Night.

- To będzie moja najtrudniejsza przeprawa w karierze - ocenił swojego czerwcowego przeciwnika Balski.

Meroro miał pierwotnie zmierzyć się z Krzysztofem Głowackim w Legionowie, lecz na skutek kontuzji byłego mistrza świata starcie zostało odwołane. 35-letni Namibijczyk toczy zawodowe pojedynki od 2005 roku i może poszczycić się tytułem mistrza Afryki organizacji WBO. Bił się głównie na swoim kontynencie, lecz kilka razy spróbował większych wyzwań: w 2012 roku przegrał na punkty z Juergenem Braehmerem (48-3, 35 KO), a w maju 2015 roku został znokautowany przez Dmitrya Kudryashova (20-1, 20 KO).

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie. W walce wieczoru były mistrz dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) skrzyżuje rękawice z Solomonem Haumono (24-3-2, 21 KO). Ponadto, w ringu zobaczymy m.in. Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO), Mateusza Masternaka (38-4, 26 KO) oraz Ewę Brodnicką (12-0, 2 KO).