Choć spekulacji przed samym spotkaniem było mnóstwo, to jednak skład Chelsea mógł zaskoczyć. Antonio Conte posadził na ławce rezerwowych dwóch podstawowych graczy: Edena Hazarda oraz Diego Costę. W ataku zobaczyliśmy więc Michy Batshuayiego, a w obronie miejsce kontuzjowanego Gary'ego Cahilla zajął Nathan Ake. Z kolei zestawienie Tottenhamu mogło zaskoczyć tylko na jednej pozycji - będący w ostatnim czasie w bardzo dobrej formie Son Heung-min zajął miejsce na lewym wahadle.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy ku pamięci zmarłego w piątek byłego reprezentanta Anglii, a ostatnio trenera drużyny Tottenhamu do lat 23 - Ugo Ehiogu. Zaczęło się idealnie dla Chelsea, bo już w piątej minucie pięknie z rzutu wolnego przymierzył Willian. "Koguty" wyglądały na drużynę lekko przestraszoną, ale z czasem grały coraz lepiej, czego rezultatem był ładny gol Harry'ego Kane'a.

Przed przerwą na prowadzenie wyszli ponownie "The Blues" - Son sfaulował Victora Mosesa w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Willian. Tottenham miał i tak sporo szczęścia, bo na drugą część powinien wyjść w dziesiątkę, lecz sędzia nie zauważył zagrania ręką Hugo Llorisa poza polem karnym...

Lloris na boisku jednak został, a Tottenham szybko wziął się do pracy. W 52. minucie Christian Eriksen zapisał na koncie drugą asystę w tym meczu, posyłając magiczne podanie za linię obrony Chelsea. Za niej wybiegł Dele Alli i z zimną krwią posłał piłkę do siatki. Conte odczekał jeszcze kilka minut, by wprowadzić na boisko Costę i Hazarda. Te zmiany odmieniły losy spotkania.

Na kwadrans przed końcem Hazard dopadł do wybitej piłki i precyzyjnym strzałem z 15. metrów po raz trzeci wyprowadził Chelsea na prowadzenie. Minęło pięć minut, a Belg dograł futbolówkę Nemanji Maticowi. Serb uderzył kapitalnie, a Lloris nie miał nic do powiedzenia. Emocje zakończyły się właśnie wtedy.

Chelsea wygrała z Tottenhamem 4:2 i czeka na rywala. W niedzielę Arsenal zagra z Manchesterem City.

Chelsea - Tottenham 4:2 (2:1)

Bramki: Willian 5, 43 (rz.k.), Hazard 75. Matic 80 - Kane 18, Alli 52.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Ake - Moses, Kante, Matic, Alonso - Willian (61 Hazard), Batshuayi (61 Costa), Pedro (73 Fabregas).

Tottenham: Lloris - Dier, Alderweireld, Vertonghen - Trippier, Wanyama (80 N'Koudou), Dembele, Son (68 Walker) -Eriksen, Alli - Kane.

Żółte kartki: Alonso, Kante - Alderweireld, Alli.