Finał PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Finał PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Sezon PlusLigi w niedzielę dobiegnie końca! W drugim meczu finałowym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Po pierwszym spotkaniu krok od złota są siatkarze Ferdinando De Giorgiego, wystarczą im zaledwie dwa wygrane sety. Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów od 20:00 w Polsacie Sport.

Pierwszy mecz w Atlas Arenie przebiegł w stu procentach po myśli ZAKSY, która pewnie wygrała w trzech setach (27:25, 25:21, 25:19). – To było bardzo cenne zwycięstwo i nie przyszło nam wcale łatwo, bo PGE Skra to bardzo mocna drużyna. Tym bardziej, kiedy gra w takiej hali i przy tak licznej publiczności. Ale jeszcze nie możemy świętować obrony tytułu, bo w niedzielę bełchatowianie na pewno postawią nam trudne warunki – powiedział De Giorgi.

 

– Walka o złoty medal nie kończy się po tej porażce. Zadanie nie jest łatwe, ale nie jest niemożliwe. Musimy przed rewanżem odbudować się mentalnie. Odnaleźć wolę walki i pozytywną energię. W samym spotkaniu przede wszystkim powinniśmy poprawić jakość własnej gry, skuteczność w ataku, oraz współpracę blok-obrona – zaznaczył szkoleniowiec Skry, Philippe Blain.

 

Rewanżowy mecz odbędzie się już w Kędzierzynie-Koźlu. Gospodarzom do zdobycia złotego medalu wystarczą dwa wygrane sety. PGE Skra chcąc walczyć o mistrzostwo musi zwyciężyć 3:0 lub 3:1 i liczyć na powodzenie w złotym secie.

 

Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów od 20:00 w Polsacie Sport.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie