Joshua - Kliczko: Co może być kluczem do zwycięstwa?

Sporty walki

Aż 90 tysięcy fanów na stadionie Wembley obejrzy starcie, na które czeka cały pięściarski świat. Ciągle głodny sukcesów Anthony Joshua (18-0, 18 KO) będzie bronił pasa mistrzowskiego IBF przeciwko pięściarzowi Władimirowi Kliczko (64-4, 53 KO), który w królewskiej dywizji rozdawał karty przez prawie dekadę. Sprawdźmy, co może okazać się kluczem do sukcesu.

Mimo znacznie mniejszego doświadczenia to właśnie Brytyjczyk będzie wchodził do ringu jako faworyt tego starcia. Czy Joshua zapisze w swoim rekordzie kolejne łatwe zwycięstwo? A może Kliczko powróci po porażce z Tysonem Furym w wielkim stylu i zamknie usta wszystkim krytykom?

Anthony Joshua

Siła

Wszystkich swoich rywali Joshua potrafił posadzić na deski. Nawet Kevin Johnson pod siłą jego uderzenia po raz pierwszy przegrał przez nokaut. Ważny będzie pierwszy cios przyjęty przez Kliczkę i musi pamiętać, że on już w swoim rekordzie zapisał porażki przed czasem.

Szybkie otwarcie

Joshua wszystkie swoich osiemnaście walk kończył przed czasem, a tylko trzykrotnie walka doszła do trzeciej rundy. Otwarcie pojedynku może okazać się kluczowe, ale zobaczymy jak Brytyjczyk spisze się w późniejszej fazie pojedynku.

Publiczność

Anthony Joshua nie będzie sam, a za plecami na trybunach będzie miał publikę liczącą bagatela 90 tysięcy. Dla Kliczki będzie to dopiero drugi występ na Wyspach Brytyjskich w karierze, a w krytycznych momentach zjawiskowy doping może dodać nieco animuszu 27-latkowi.

Władimir Kliczko

Pięściarski zmysł

Kliczko należy do unikatowego gatunku pięściarzy niezwykle inteligentnych. Przygotowanie mentalne i umiejętność analizy pojedynku, już nawet w trakcie rywalizacji, jest jego ogromnym atutem.

Doświadczenie

Kliczko na zawodowym ringu występuje już od 1996 roku, a Joshua dopiero od... 2013. Siedemnaście lat różnicy robi ogromne wrażenie. Przez ponad 20 lat zawodowych występów Kliczko przeżył niemalże wszystkie możliwe scenariusze pojedynków – było sporo wzlotów, ale zdarzały się też momenty kryzysowe. Doświadczenie bywa czasami nieocenione. Nie da się go wypracować na sali, ani kupić za żadne pieniądze

Kondycja

Kliczko jest modelowym przykładem pięściarza XXI wieku – niezwykły profesjonalista i naturalny atleta. Ukrainiec nigdy nie wypadał z formy, a pomiędzy walkami trenował niezwykle ciężko. W swojej karierze aż dziewięciokrotnie kończył zwycięsko pojedynki na pełnym dystansie. Późniejsze rundy będą dla Brytyjczyka nowym doświadczeniem, choć AJ z pewnością przygotuje się na taki scenariusz.

Największy test w karierze Anthony'ego Joshuy i wielka niewiadoma w osobie Kliczki. Niezależnie od scenariusza tej walki - takiego pięściarskiego święta przegapić nie można. Kto opuści Wembley z pasami mistrzowskimi?

 

Transmisja z gali w Londynie w sobotę od godziny 19:00 w Polsacie Sport.

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie