"Napełnijcie bak samolotu". Obrzydliwe zachowanie rywali Chapecoense!

Piłka nożna
"Napełnijcie bak samolotu". Obrzydliwe zachowanie rywali Chapecoense!
fot. PAP

Na miano skandalu zasługuje sytuacja, która miała miejsce w trakcie niedzielnego meczu Criciuma - Chapecoense. W jego trakcie grupa kibiców gospodarzy zaczęła drwić z zeszłorocznej katastrofy samolotu, w wyniku której życie straciło 71 osób, w tym większość piłkarzy oraz sztabu przyjezdnych.

W trakcie spotkania część miejscowych fanów zaczęła lżyć z drużyny przeciwnej, wykrzykując hasła nawiązujące do katastrofy samolotu pod Medellin, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Maszyna rozbiła się wówczas o ziemię z powodu braku paliwa.

"Ooo, ooo, ooo, napełnijcie bak samolotu!" - skandowała niewielka część z obecnych na trybunach Estadio Heriberto Hulse, podczas gdy reszta zgromadzonych wygwizdywała ich haniebne zachowanie.

Wybryk został ostro skomentowany przez prezydenta Chapecoense Plinio de Nesa.

- To była banda imbecyli, którzy przenieśli boiskową rywalizację poza stadion! Ich zachowanie budzi obrzydzenie w każdym aspekcie. Są to ludzie bez szacunku do ludzkiego życia i poczucia solidarności. Szefowie naszych ostatnich rywali powinni ukarać ich dożywotnim wykluczeniem - powiedział de Nesa.

Był to drugi przypadek agresywnego odwoływania się do tragicznych zdarzeń z końca minionego roku. Wcześniej kibice Porto wykrzykiwali na meczu piłki ręcznej hasło: "Gdyby tylko samolotem Chapecoense leciała Benfika".

 

Mecz Criciuma - Chapecoense rozgrywany był w ramach Campeonato Catarinense, czyli ligowych mistrzostw stanu San Catarina. Criciuma wygrała 1:0, jednak goście już wcześniej zapewnili sobie udział w dalszej fazie.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze