Karkosik najmłodszym Polakiem w historii Formuły 3

Moto
Karkosik najmłodszym Polakiem w historii Formuły 3
fot. Mat. prasowe

Alex Karkosik wystartuje w najbliższy weekend w pierwszej rundzie międzynarodowych wyścigów Formuły 3, Euroformula Open. Na portugalskim torze Estoril jedyny Polak w stawce zadebiutuje w serii w barwach włoskiej ekipy RP Motorsport, która otworzyła drzwi do F1 słynnemu Danielowi Ricciardo.

16-latek z Torunia, który zimą wygrał mistrzostwa Formuły Gulf, ma za sobą udane testy w Euroformule Open w hiszpańskim Jerez. Były one nagrodą za zwycięstwo na Bliskim Wschodzie. Jazdy w bolidzie Formuły 3 wypadły na tyle dobrze, że młody Polak postanowił zmierzyć się z rywalami także podczas oficjalnych zawodów, w których zadebiutuje w najbliższy weekend w barwach włoskiej ekipy RP Motorsport, wielokrotnych mistrzów EFO.

Karkosik będzie najmłodszym Polakiem w historii Euroformuły oraz jednym z najmłodszych kierowców w stawce, która zmierzy się na wymagającym, liczącym 4,3 km torze Estoril na przedmieściach Lizbony. Pierwsza z ośmiu rund sezonu 2017 rozpocznie się od czwartkowego dnia testowego. Po piątkowych treningach w sobotę i niedzielę kierowców czekają sesje kwalifikacyjne i trwające po 35 minut wyścigi.

- Jestem bardzo podekscytowany debiutem w wyścigach Euroformuły Open – mówił Alex Karkosik. - To bardzo mocna seria, a ja będę jednym z najmłodszych kierowców w stawce, dlatego zdaję sobie sprawę, że czeka mnie bardzo trudne zadanie. Udane testy w Jerez, podczas których utrzymywałem się w pierwszej dziesiątce, pozwalają mi jednak podchodzić do weekendu z optymizmem. Tym bardziej, że w czwartek czeka nas sporo jazdy podczas oficjalnych testów, w trakcie których będę mógł poznać tor i pracować nad ustawieniami bolidu. Na tym etapie trudno co prawda mówić o oczekiwaniach i pozycjach, ale z pewnością dam z siebie wszystko. Cieszę się, że będę w Estoril pracował z ekipą RP Motorsport, którą miałem już okazję poznać podczas wspólnych testów bolidu F3 w Barcelonie pod koniec ubiegłego roku. To doświadczeni profesjonaliści, którzy pracowali nie tylko z takimi gwiazdami jak Daniel Ricciardo, ale także polskimi zawodnikami, więc z pewnością szybko znajdziemy wspólny język i zaliczymy udany weekend. Cieszę się także, że chyba po raz pierwszy polscy kibice będą mogli na żywo oglądać moje starty w telewizji. Zrobię wszystko, aby zapewnić im jak najlepsze widowisko - zapewnił.

 

Transmisje wyścigów Euroformula Open na portugalskim torze Estoril na antenach Polsatu Sport.

Inf. prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze