Pierwsze siatkarki przedłużyły kontakty z Developres SkyRes Rzeszów

Siatkówka
Pierwsze siatkarki przedłużyły kontakty z Developres SkyRes Rzeszów
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

Trzecia drużyna Orlen Ligi, Developres SkyRes Rzeszów rozpoczęła kompletowanie składu na kolejny sezon. Kontrakty z klubem przedłużyły Ewa Śliwińska i Katarzyna Żabińska.

Ewa Śliwińska przedłużyła umowę o kolejny rok. Do drużyny z Rzeszowa dołączyła w 2013 roku, a swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w drużynie MKS MDK Warszawa. Następnie broniła barw Sparty Warszawa, skąd trafiła do AGH Galeco Wisła Kraków. Przyjmująca ma na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek (2006, 2008), złoto Mistrzostw Polski Kadetek (2008, 2009, 2010), a także brąz (2010) i srebro (2011) Mistrzostw Polski Juniorek.

 

W 2013 roku zawodniczka otrzymała powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski, w której zadebiutowała pod koniec czerwca w spotkaniu przeciwko Kubie podczas turnieju o Puchar Borysa Jelcyna.

 

Przez kolejne dwa lata barw drużyny z Rzeszowa będzie bronić środkowa, Katarzyna Żabińska. Rodowita rzeszowianka w Developresie jest od początku istnienia klubu, czyli 2012 roku, kiedy  drużyna walczyła w II lidze. Z zespołem awansowała kolejno do I ligi, a następnie do Orlen Ligi.

ask, Polsat Sport, developres.rzeszow.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze