KSZO bliżej utrzymania w Orlen Lidze

Siatkówka
KSZO bliżej utrzymania w Orlen Lidze
fot. PAP

Siatkarki Wisły Warszawa przegrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 w trzecim spotkaniu barażu o Orlen Ligę. W tej rywalizacji 2–1 prowadzi KSZO, a drużyny walczą do trzech zwycięstw. Kolejne starcie w piątek w Warszawie

Wisła Warszawa wygrała rozgrywki I ligi i wywalczyła prawo do walki w barażach o grę w przyszłym sezonie w Orlen Lidze z ostatnią ekipą ekstraklasy – KSZO. Obie ekipy rywalizują do trzech wygranych meczów. Po dwóch pierwszych starciach, które rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim, był remis 1–1. W pierwszym meczu gospodynie triumfowały 3:1, a w drugim – podopieczne trenera Mirosława Zawieracza wygrały po tie-breaku.

 

Rywalizacja na dwie kolejne gry przeniosła się do Warszawy. W trzecim meczu górą były siatkarki trenera Dariusza Parkitnego, które przeważały od początku meczu, wykorzystując słabszą dyspozycję rywalek m.in. na przyjęciu. W ekipie przyjezdnych najlepiej punktowały atakująca Joanna Kapturska (14) oraz przyjmujące – Roksana Brzózka (14) i Dorota Ściurka (11); u gospodyń – Kinga Hatala (12).

 

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla KSZO. Czwarte spotkanie zostanie rozegrane w piątek – 28 kwietnia w Warszawie; ewentualny piąty mecz odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Wisła Warszawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)

 

Wisła: Alena Łaziuk, Anna Łozowska, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Elena Nowgorodczenko, Kinga Hatala, Joanna Sobczak, – Magdalena Saad (libero) oraz Marta Wellna, Monika Gorzewska, Katarzyna Nadziałek.
KSZO:
Roksana Brzóska, Ewelina Polak, Dorota Ściurka, Joanna Kapturska, Magdalena Soter, Julia Piotrowska – Olga Pauliukowskaja (libero) oraz Sava Thaka.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie