Australijscy siatkarze będą trenować w Jastrzębiu-Zdroju

Siatkówka
Australijscy siatkarze będą trenować w Jastrzębiu-Zdroju
fot. Cyfrasport

Siatkarska reprezentacja Australii, której selekcjonerem jest trener Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew, w maju w Jastrzębiu-Zdroju będzie się przygotowywać m.in. do lipcowych mistrzostw Azji w Indonezji. Podczas zgrupowania zagra sparingi z Iranem i Kanadą.

Lebedew trenerem swoich rodaków został w grudniu, to będzie jego pierwsze spotkanie z drużyną narodowa. W sztabie szkoleniowym "Kangurów" znaleźli się także klubowi współpracownicy Lebedewa: Luke Reynolds, Bogdan Szczebak, Paweł Baryła i Leszek Dejewski.

 

"Nasza drużyna zrobiła nam w zakończonym sezonie niespodziankę zajmując trzecie miejsce w ekstraklasie. W jakimś stopniu może pomógł zawodnikom doping zawsze wypełnionej hali. Pobyt Australijczyków także będzie okazją do pokazania miasta z dobrej strony" – powiedziała prezydent Jastrzębia Anna Hetman.

 

Prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol przypomniał, że zgodził się na łączenie przez trenera pracy w klubie i kadrze.

 

"Mark miał wyjechać do ojczyzny i wrócić przed sezonem. Ale sprowadził reprezentację do nas. To bardzo dobra promocja siatkówki i miasta. Jak widać, po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski nadal u nas dużo dobrego się dzieje" – zaznaczył prezes.

 

Lebedew podkreślił z kolei, że zaproszenie rodaków do Jastrzębia jest dla niego bardzo ważne.

 

"To będzie nasz główny obóz przygotowawczy przed sezonem reprezentacyjnym. Nie byłby możliwy bez wsparcia klubu i miasta. Jestem bardzo podekscytowany" – podsumował Australijczyk.

 

Do Polski przyjedzie 19 jego kadrowiczów. Zdecydowana większość z nich gra na co dzień w klubach europejskich.

 

"Rok wcześniej, przed olimpiadą, nasza reprezentacja przygotowywała się w ośrodku pod Mediolanem. Tam warunki raczej sprzyjały kolarzom, a nie siatkarzom. Dużo lepiej będzie w Jastrzębiu" – ocenił Lebedew.

 

Klubowy statystyk Bogdan Szczebak pozostanie z kadrą Australii przez całe lato. On współpracował już z poprzednim selekcjonerem tej reprezentacji Włochem Roberto Santillim.

 

W trakcie pobytu w Polsce Australijczycy rozegrają sparingi a Iranem i Kanada, którą prowadzi Stephane Antiga, były selekcjoner Polaków. Kanadyjczycy przyjadą do Jastrzębia-Zdroju na kilka dni, a Iran - dzień przed spotkaniem w Jastrzębiu - zagra z Polską w katowickim Spodku w debiucie selekcjonera biało-czerwonych Ferdinando De Giorgiego.

 

Zespół Australii pojedzie też na mecze kontrolne z Czechami w Karlovych Varach i Polakami w Spale.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze