Joshua cięższy od Kliczki przed hitową walką

Sporty walki
Joshua cięższy od Kliczki przed hitową walką
fot. PAP

Anthony Joshua (18-0, 18 KO) i Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) są już po ceremonii ważenia. Cięższy okazał się Brytyjczyk, który wniósł na wagę 113.4 kg, podczas gdy Ukrainiec - 109 kg. Transmisja gali w Londynie w sobotę od 19.00 na Polsacie Sport!

Już na samej ceremonii pojawiło się kilka tysięcy widzów, a w sobotę będzie tylko lepiej, bo ze stadionu Wembley hitową walkę będzie oglądało ponad 90 tysięcy fanów boksu. Pierwszy na scenie pojawił się Władimir Kliczko, który oczywiście nie cieszy się w Anglii - przynajmniej teraz - wielką popularnością. Byłego dominatora wagi ciężkiej przywitały gwizdy - zupełnie jak przez ostatnie kilka dni. Ukrainiec wniósł na wagę 109 kg - po raz ostatni tak mało ważył w 2009 roku przed walką z Rusłanem Czagajewem.

Zupełnie inaczej został przywitany bohater gospodarzy. Anthony Joshua wszedł na wagę, a kibice głośno go dopingowali. Mistrz świata IBF ważył 113.4 kg, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Po chwili obaj zawodnicy stanęli do spotkania twarzą w twarz, chwilę podyskutowali i pokazali, że są gotowi na sobotnie święto boksu.

Transmisja gali w Londynie w sobotę od 19.00 w Polsacie Sport!

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie