Nice 1 liga: Podbeskidzie wygrało mecz na wodzie. Gol Janoty ozdobą

Podbeskidzie Bielsko-Biała w meczu 28. kolejki Nice 1 ligi wygrało 2:1 z Miedzią Legnica. Prawdziwą ozdobą spotkania było wyrównujące trafienie Michała Janoty, który odpowiedział na gola Michała Stasiaka. Zwycięstwo „Góralom” zapewnił rezerwowy Szymon Lewicki.

Spotkanie było rozgrywane w trudnych warunkach, ponieważ murawa po ulewnym deszczu była nasiąknięta wodą. Niekorzystna aura nie pokrzyżowała planów gospodarzy, którzy jednak po niespełna kwadransie przegrywali. W 13. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, doświadczony stoper Michał Stasiak ubiegł bramkarza Podbeskidzia - Rafała Leszczyńskiego i strzałem głową wpakował piłkę do bramki. Na odpowiedź zespołu prowadzonego przez Jana Kociana nie trzeba było długo czekać.

W 17. minucie swoje nieprzeciętne umiejętności techniczne zaprezentował Michał Janota. Były gracz Feyenoordu Rotterdam popisał się znakomitym przyjęciem i jeszcze lepszym uderzeniem, którym nie dał szans Pawłowi Kapsie na udaną interwencję. Trafienie wyrównujące dodało animuszu miejscowej ekipie, która robiła wszystko, żeby pójść za ciosem. Jednak między słupkami przyjezdnych dobrze spisywał się bramkarski weteran - Kapsa.

Po zmianie stron oba zespoły stworzyły sobie po kilka niezłych sytuacji, ale zarówno Kapsa, jak i Leszczyński przez długi czas nie dali się pokonać. W zespole przyjezdnych bardzo aktywny był czołowy strzelec Nice 1 ligi - Petteri Forsell, ale Fin ostatecznie nie wpisał się po razy czternastym w tym sezonie na listę strzelców.

Decydująca dla losów piątkowego spotkania była 76. minuta. Wówczas na placu gry pojawił się Szymon Lewicki w miejsce Tomasza Podgórskiego. I to właśnie rosły napastnik niespełna trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykazał się największym sprytem w polu karnym. Lewicki uderzeniem głową skierował futbolówkę do bramki podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza i tym samym strzelił swojego ósmego gola w tym sezonie Nice 1 ligi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Miedź Legnica 2:1 (1:1)

Bramki: Michał Janota (17'), Szymon Lewicki (79') - Michał Stasiak (13')

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Robert Gumny, Jozef Piaček, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik - Bartosz Jaroch (66', Jozef Dolný), Łukasz Hanzel, Michał Janota (90', Peter Sládek), Tomasz Podgórski (76', Szymon Lewicki), Łukasz Sierpina -Nermin Haskić

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak (12', Hunter Gorskie), Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Wojciech Łobodziński (65', Michał Bartkowiak), Marquitos (82', Łukasz Garguła), Keon Daniel, Petteri Forsell, Damian Rasak - Jakub Vojtuš

Żółte kartki: Piaček, Janota, Haskić - Marquitos

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)