Fortuna 1 Liga: Korona oddaliła się od awansu. Odra ze zwycięstwem

Odra Opole pokonała Koronę Kielce 3:1

Odra Opole pokonała Koronę Kielce na swoim boisku 3:1. Tym samym zespół z Kielc oddalił się od bezpośredniego awansu do PKO BP Ekstraklasy.

W pierwszej połowie więcej okazji do strzelenia gola w tym spotkaniu miała Odra. Gospodarze kontrolowali grę, a Korona od czasu do czasu odpowiadała kontratakami. Dzięki temu ekipa z Opola wyszła na prowadzenie na chwilę przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Antoni Klimek. 19-latek wyminął dryblingiem Piotra Malarczyka, po czym oddał strzał na dalszy słupek. Piłka wturlała się do bramki gości. Na tym nie skończyły się problemy "Złocisto-Krwistych". Przed końcem pierwszej części meczu drugą żółtą kartkę obejrzał Kyrylo Petrov. Przez to kielczanie od tego momentu musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy padła druga bramka w tym spotkaniu. Tym razem gola strzelił Tomas Mikinić. Słowak wykorzystał celne dośrodkowanie Jakuba Szreka i głową umieścił piłkę w bramce przeciwników.

Po tym trafieniu piłkarze zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego rzucili się do ataku. Interweniować postanowił Leszek Ojrzyński. Szkoleniowiec Korony przeprowadził kilka ofensywnych zmian, które miału pomóc jego podopiecznym strzelić gola kontraktowego. Zakończyło się to jednak straceniem trzeciej bramki w tym spotkaniu. "Złocisto-Krwiści" stracili piłkę w środku pola, co pozwoliło rywalom na wyprowadzenie kontrataku. Akcję zakończył Dawid Czapliński po podaniu Konrada Nowaka.

Do ostatniego gwizdka gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, by powiększyć swoje prowadzenie. Mimo to bramkę zdobyli goście. Po dośrodkowaniu Adama Frączczaka w pole karne opolan akcję wykończył Adrian Danek. 27-latek strzelił ostatniego gola w tym starciu. Spotkanie zakończyło się triumfem Odry 3:1. Oznacza to, że Korona oddaliła się bezpośredniego awansu do PKO BP Ekstraklasy.

Odra Opole - Korona Kielce 3:1 (1:0)

Bramki: Antoni Klimek 44, Tomas Mikinić 46, Dawid Czapliński 65 - Adrian Danek 84

Czerwona kartka: Kyrylo Petrov 45+3