Minimalne zwycięstwo Realu mimo nerwowej końcówki. Ronaldo nie strzelił karnego

Real Madryt toczy korespondencyjny pojedynek z FC Barceloną na szczycie La Liga. Królewscy w sobotnie popołudnie mieli za zadanie ograć przed własną publicznością kiepską w tym sezonie Valencię CF i sprostali zadaniu mimo nerwowej końcówki. Zwycięstwo gospodarzom w końcówce zapewnił niezawodny Marcelo.

Real Madryt miał widoczną przewagę nad dwunastą Valencią, jednak kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu przeżyli tego popołudnia kilka nerwowych minut. Zaczęło się zgodnie z planem: Dani Carvajal doskonale dośodkował z prawej flanki na głowę Cristiano Ronaldo, który zapakował piłkę do siatki głową.

W drugiej połowie mogło być 2:0 i spokojna końcówka: Dani Parejo sfaulował Lukę Modrica, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł strzelec pierwszej bramki. Rzut karny uderzany przez Portugalczyka znakomicie jednak wyczuł prawdziwy fachowiec w tej materii, Diego Alves. Na domiar złego w 82. minucie wyrównał wspomniany Parejo, który miał odkupić swoje winy właśnie w ten sposób fantastycznym strzałem z rzutu wolnego.

Bernabeu na kilka minut ucichło, bo ewentualna strata punktów oznaczałaby szansę dla Barcelony. Od czego jednak Real ma niezawodnego Marcelo, który wziął sprawy w swoje ręce już cztery minuty później. Królewscy rzucili się do ataku, a podłączający się do ofensywy brazylijski obrońca nietypowo dla siebie zszedł do prawej nogi i płaskim "rogalem" nie dał szans Alvesowi wprawiając cały stadion w ekstazę.

Real tym samym po 34 kolejkach ma 81 punktów, czyli o trzy więcej niż druga FC Barcelona. Zespół Luisa Enrique ma jednak w sobotę do rozegrania derby z Espanyolem i w razie zwycięstwa zostanie liderem z jednym meczem więcej.

Real Madryt - Valencia CF 2:1 (1:0)

Bramki: Cristiano Ronaldo 27', Marcelo 86' - Parejo 82'

Real: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Rodriguez (Asensio 66'), Benzema (Morata 72'), Ronaldo

Valencia: Alves - Montoya, Garay, Mangala, Latorre (Gaya 85') - Parejo, Soler - El Haddadi, Orellana (Bakkali 89'), Nani (Rodrigo 70') - Mina

Żółte kartki: Casemiro, Morata, Modric - Latorre, Garay, Mangala