Kinguin zwycięża ESL Mistrzostwa Polski!

E-sport
Team Kinguin

Team Kinguin poradziło sobie z AGO Gaming w finale 14. sezonu ESL Mistrzostwa Polski, wygrywając 3-1. Tym samym zdobywają mistrzowski tytuł tej edycji, 35 tysięcy złotych oraz awans do kwalifikacji Challanger Series.

Od samego początku gracze Team Kinguin pokazali, że przyjechali po zwycięstwo. Dość łatwo zdominowali spotkanie i AGO niekoniecznie miało sposobność, aby odpowiedzieć na kolejne ataki „Pingwinów”. Po świetnych walkach drużynowych, Tabasko i jego drużyna zdobywają grę numer jeden.

Druga gra rozpoczęła się dość pasywnie, ale pierwsza krew wylądowała w końcu na koncie Team Kinguin. Od tego momentu było tylko dużo gorzej dla graczy AGO: Kinguin po kolei łapało przeciwników i wypracowało sobie ogromną przewagę, a AGO nie mogło nawet zdobyć jednego zabójstwa. Pomimo paru prób odrobienia strat, Babunia i spółka w końcu ulegli przeciwnikowi i „Pingwiny” prowadzą 2-0.

Pierwsza krew w grze numer trzy wpada na konto Team Kinguin, ale tym razem AGO jest w stanie odpowiadać na ataki. Do 20. minuty Kinguin ma przewagę w złocie, ale wszystko zmienia się po świetnej walce drużynowej w wykonaniu AGO, którzy wychodzą na prowadzenie. Babunia i spółka nie odpuszczają i każda próba walki kończy się fiaskiem zespołu Kinguin. W końcu, po zdobyciu Barona, AGO wygrywają i mamy 2-1 w całym spotkaniu.

Czwarta  gra to pierwsza krew dla AGO – pierwsza w tym spotkaniu. Ta gra jest dużo bardziej wyrównana w porównaniu do poprzednich. Kinguin mają jednak na koncie dużo więcej wież przeciwnika. W 27. minucie „Pingwiny” podejmują próbę zrobienia Barona, ale nie udaje im się to. Udaje im się za to już  3. minuty później i już wiadomo, że to oni założą dziś złoto na szyje. Kilka minut później niszczą Nexusa przeciwnika i kończą całe spotkanie!