Tour de Romandie: Porte zwycięzcą wyścigu

Australijczyk Richie Porte z ekipy BMC wygrał pięcioetapowy wyścig kolarski najwyższej kategorii Tour de Romandie. Sukces zapewnił sobie podczas kończącej rywalizację jazdy indywidualnej na czas w Lozannie, uzyskując drugi rezultat.

Najszybciej blisko 18-kilometrową, krętą trasę pokonał Słoweniec Primoz Roglic (LottoNL). Były skoczek narciarski wyprzedził Porte'a o osiem sekund. Ze stratą 34 sekund sklasyfikowano trzech kolejnych zawodników: Amerykanina Tejaya van Garderena (BMC), zwycięzcę Tour de Pologne 2015 Hiszpana Jona Izagirre (Bahrain) oraz pierwszego lidera wyścigu Włocha Fabio Felline (Trek).

Dotychczas prowadzący Brytyjczyk Simon Yates (Orica) był dwunasty, tracąc 48 sekund, i spadł w klasyfikacji generalnej na drugą pozycję. Zachował jednak pięć sekund przewagi nad Roglicem.

Przygotowujący się w Szwajcarii do Tour de France rodak Yatesa Chris Froome (Sky), który na sobotnim górskim odcinku poniósł spore straty, wykręcił w Lozannie dziewiąty czas i ostatecznie zajął 18. miejsce.

Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe), 62. w samotnej próbie, ukończył wyścig na 46. pozycji.