Michał Filip barw ONICO Warszawa (występującego pod nazwami AZS Politechnika Warszawska i ONICO Warszawa) bronił od sezonu 2014/2015. Do stolicy trafił ze swojego macierzystego klubu – Asseco Resovii Rzeszów. – Dziękujemy Michałowi za godne reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia w nowym miejscu – powiedziała Jolanta Dolecka, prezes ONICO Warszawa. – Michał to bardzo dobry zawodnik, prezentujący odważną i widowiskową siatkówkę. Uznaliśmy jednak, że po trzech sezonach nadszedł czas na zmiany – dodała.

– Dziękuję władzom klubu za szansę, jaką otrzymałem na początku mojej przygody z PlusLigą – skomentował Michał Filip. – Dziękuję kolegom z zespołu i członkom sztabu szkoleniowego za dobrą i owocną współpracę. I co najważniejsze: dziękuję kibicom za doping i wsparcie. Do zobaczenia w nowym sezonie, ale już w innych barwach – uśmiechnął się.

Michał Filip przez trzy sezony w drużynie ze stolicy rozegrał 94 mecze (329 setów). Zdobył dla Inżynierów 1366 punktów: 1109 atakiem (skuteczność: 47%), 84 zagrywką i 173 blokiem.

Nazwisko następcy Michała Filipa w ONICO Warszawa kibice poznają już niebawem.