Inne

Legendarni gracze CS 1.6 wystąpią w reality...

W ostatnim czasie możemy zaobserwować stopniowy przyrost e-sportowych inicjatyw stawiających na rozwój młodych talentów. Średnio co kilka dni pojawiają się informacje na temat kolejnych renomowanych organizacji tworzących własne akademie. W tych szkółkach zrzeszają się dobrze rokujący zawodnicy, którzy już wkrótce mogą wedrzeć się do światowej czołówki korzystając ze wsparcia oferowanego przez potężne kluby. Na polskiej scenie również pojawił się szereg inicjatyw wspierających młodych graczy. Za przykład mogą posłużyć kulisy uformowania ekipy Izako Boars, a także projekt GO GO CS:GO prowadzony przez InetkoxTV.

 

Reality show zatytułowane „GamerZ” stanowi przedsięwzięcie zorganizowane z niespotykanym dotąd rozmachem. W realizację programu zaangażowanych zostało wiele osób, które od lat prężnie działają na scenie e-sportowej. Na szklanym ekranie zobaczymy, między innymi, zAAz oraz Delpana, odpowiadających za wyselekcjonowanie dwunastu uczestników. Obok nich ujrzymy SpawNa oraz insa, którzy objęli stanowiska trenerów rywalizujących ze sobą zespołów. Całość dopełnia postać Semmlera zajmującego się prowadzeniem show.

 

Pierwszy odcinek został wyemitowany wczoraj wieczorem. Pełnił on funkcję prologu poprzedzającego właściwą część widowiska. Podczas seansu mogliśmy poznać sylwetki uczestników, a także przyswoić zasady programu. Jeśli przegapiliście pierwszy epizod, nadal możecie nadrobić zaległości. Materiał wideo został opatrzony angielskimi napisami i jest dostępny poniżej.

 

 

Na kanale YouTube powiązanym z projektem ukazał się już zwiastun kolejnego epizodu. Wygląda na to, że zmagania uczestników w istocie nie będą ograniczać się wyłącznie do przestrzeni wirtualnej. Poza godzinami spędzonymi na serwerze przekonają się oni na własnej skórze dlaczego mają zyskać miano sportowców. Drugi odcinek zostanie wyemitowany dzisiaj o 21:00.