Lotos Trefl Gdańsk znalazł następcę Gacka. Nowy libero już zakontraktowany

Siatkówka
Lotos Trefl Gdańsk znalazł następcę Gacka. Nowy libero już zakontraktowany
fot. Cyfrasport

Maciej Olenderek został we wtorek siatkarzem Lotosu Trefl. 25-letni libero, który występował ostatnio w AZS Politechnika Warszawska, podpisał dwuletni kontrakt. To drugi zawodnik, po środkowym Piotrze Nowakowskim, pozyskany przez gdański klub.

Olenderek, który sześć ostatnich sezonów spędził w AZS Politechnika Warszawska, ma zastąpić w Lotosie Trefl Piotra Gacka. 39-letni libero zakończył bowiem karierę.

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać utalentowanego gracza, aspirującego do grona czołowych polskich libero. Maciek jest młodym zawodnikiem, który może i chce się rozwijać, a przy tym ma już kilka lat doświadczenia w ekstraklasie. Jestem przekonany, że w najbliższym sezonie potwierdzi swój potencjał i dobrze wpasuje się w nasz styl gry, a dzięki niemu Lotos Trefl będzie gotowy do walki o wyższe cele – stwierdził na klubowej stronie trener Andrea Anastasi.

Olenderek to drugi siatkarz pozyskany przez gdańską drużynę. Wcześniej roczną umowę podpisał reprezentant Polski, niespełna 30-letni środkowy Piotr Nowakowski. Z kolei kontrakty na rok z ósmym zespołem minionego sezonu przedłużyli Anastasi, a także 27-letni atakujący Damian Schulz oraz młodszy o rok przyjmujący Mateusz Mika.

Natomiast poza Gackiem z Lotosu Trefl odeszło jeszcze trzech zawodników: 38-letni słowacki rozgrywający Michal Masny oraz środkowi bloku, 29-letni Ukrainiec Dmytro Paszycki i starszy o dwa lata Bartosz Gawryszewski, który występował w gdańskim zespole od 2012 roku, a w trzech ostatnich latach był jego kapitanem.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze