El. ME piłkarzy ręcznych: Zażarta walka w "polskiej" grupie... bez Polski

Piłka ręczna
Petar Nenadic

Po trzeciej kolejce spotkań w grupie 2 eliminacji ME 2018 aż trzy drużyny mają na koncie po cztery punkty. Dzięki triumfowi nad Rumunią 23:22 do czołówki dołączyła Serbia. I tylko Polska nie ma w dorobku żadnego punktu, po trzech porażkach w trzech meczach...

Rumuni po dwóch kolejkach spotkań byli sensacyjnym liderem eliminacji w grupie 2, a w pierwszym meczu na wiosnę podejmowali u siebie Serbów. Walka na parkiecie w Baia Mare była zacięta od samego początku, ale gospodarze na swoje nieszczęście kompletnie przespali końcówkę pierwszej połowy i do przerwy przegrywali 9:13. Drugą część gry rozpoczęli jednak z wysokiego "C" i mozolnie zaczęli odrabiać straty.

Mało brakowało, by pogoń za Serbami była udana, bowiem na kilka minut przed końcem rumuńscy szczypiorniści doprowadzili do remisu. Jeszcze na 40 sekund przed ostatnią syreną wynik na 22:22 zmienił Valentin Ghionea i wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Równo z końcową syreną do rumuńskiej siatki trafił jednak Petar Nenadić, który w całym meczu zdobył 7 bramek, i zapewnił gościom cenne dwa oczka. W rumuńskiej ekipie najskuteczniejszy był Ghionea - autor 8 trafień.

Dzięki wygranej Serbowie mają cztery punkty w tabeli grupy 2 - takim samym dorobkiem legitymują się Rumuni, a także Białorusini, którzy w Mińsku pokonali Polskę 32:23. Biało-Czerwoni zamykają tabelę z okrągłym zerem.

Wyniki czwartkowych meczów i tabela grupy 2. eliminacji ME 2018 piłkarzy ręcznych:

Białoruś - Polska 32:23 (15:10)
Rumunia - Serbia 22:23 (9:13)