GKS Tychy bez trenera

Zimowe
GKS Tychy bez trenera
fot. PAP

Jiri Sejba nie jest już trenerem hokeistów wicemistrza Polski GKS Tychy. Kontrakt z czeskim szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Czech prowadził tyską drużynę nieprzerwanie od 2013 roku, a wcześniej w sezonie 2010/2011. Doprowadził GKS do mistrzostwa Polski (2015), cztery razy zdobył srebro (2011, 2014, 2016,2017 ), dwukrotnie Puchar Polski (2014, 2016), Superpuchar (2015) oraz zajął trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym (2016).

 

„Poprosiliśmy trenerów o gruntowną i szczegółową analizę minionego sezonu. Musieliśmy wyciągnąć odpowiednie wnioski. Doszliśmy do wniosku, że drużyna potrzebuje nowego impulsu i pomysłu” – powiedział prezes klubu Grzegorz Bednarski, cytowany na oficjalnej stronie internetowej GKS.

 

Zmieni się też drużyna. Działacze nie przedłużyli wygasających kontraktów z bramkarzem Stefanem Zigardym oraz Miroslavem Zatko, Petrem Kubosem, Jaroslavem Kristkiem i Andrejem Makrowem. Z kolei Marcin Kolusz nie zaakceptował warunków kolejnej umowy.

 

W zakończonym sezonie GKS prowadził w finale play off z Comarch Cracovią 3-1 w rywalizacji do czterech zwycięstw. I przegrał ją 3-4, podobnie jak rok wcześniej z tym samym rywalem.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie