Kapelus na dłużej w GKS-ie Katowice

Siatkówka
Kapelus na dłużej w GKS-ie Katowice
fot. Radoslaw Jozwiak / Cyfrasport

Ukraiński przyjmujący Serhij Kapelus będzie występował w barwach GKS-u Katowice w kolejnym sezonie. To kolejny zawodnik, który przedłużył kontrakt z 10. ekipą PlusLigi.

Serhij Kapelus należy do grona najbardziej doświadczonych zawodników GKS-u i w minionym sezonie był jednym z filarów tego zespołu. 34-letni przyjmujący zagrał we wszystkich 32 spotkaniach, w których zdobył 385 punktów (331 atakiem, 32 blokiem i 22 zagrywką). Otrzymał też cztery statuetki MVP meczu, a wielokrotnie był kluczową postacią zespołu.

- Wszystko mi się tu podoba. Polubiłem chłopaków i mam z nimi dobry kontakt, podobnie jak ze sztabem szkoleniowym i pracownikami klubu. Wszystko układało się bardzo dobrze, więc dziwne z mojej strony byłoby to, gdybym nie chciał przedłużyć umowy. Cieszę się, że to zrobiłem - powiedział Kapelus, po podpisaniu nowego kontraktu. - Pierwszy sezon był dla nas wszystkich sprawdzianem i myślę, że zdaliśmy go z dobrą oceną. Kolejny sezon będzie jednak cięższy. Chcę grać jak najlepiej, pomagać zespołowi zdobywać jak najwięcej punktów. Chcemy iść do przodu i zająć wyższe miejsce - dodał zawodnik.

- Budujemy zbilansowaną drużynę pod względem młodości i doświadczenia. Serhij przez lata swojej gry zdobył ogromny bagaż doświadczeń. Świetnie wkomponował się w drużynę, jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postawy i cieszymy się, że zostaje z nami - podsumował Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze