PLK: Niespodzianka we Włocławku!

Energa Czarni sprawia niespodziankę w pierwszym meczu ćwierćfinałowym! Słupszczanie pokonali we Włocławku Anwil 82:72.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, toczyło się w rytmie kosz za kosz, ale słupszczanie potrafili zaskoczyć i dzięki Grzegorzowi Surmaczowi i Davidowi Kravishowi wyszli na czteropunktową przewagę. To sprawiło, że Anwil musiał gonić wynik. Włocławianie nie potrafili jednak wyrównać stanu, choć trójka Jamesa Washingtona na koniec pierwszej kwarty zbliżyła ich na wynik 22:23.

Od dwóch skutecznych akcji drugą kwartę rozpoczął Anwil i dzięki temu błyskawicznie wrócił na prowadzenie. Po późniejszym rzucie Mateusza Bartosza gospodarze mieli już nawet osiem punktów przewagi. Goście bardzo szybko to odrabiali, a trafienia Chavaughna Lewisa i Łukasza Seweryna doprowadziły do remisu. Ostatecznie po rzutach wolnych tego pierwszego po 20 minutach rywalizacji było 35:35.

W trzeciej kwarcie Energa Czarni nadal się rozkręcała. Świetny był David Kravish, a po trójce Chavaughna Lewisa goście mieli pięć punktów przewagi. Jak się okazało, to nie był koniec ofensywy zespołu trenera Robertsa Stelmahersa – po trójce Mantasa Cesnauskisa było już nawet 52:37! Anwil bardzo mocno starał się odrabiać straty, wspierany swoimi kibicami i dobrymi akcjami Kamila Łączyńskiego. Ostatecznie jednak to słupszczanie po 30 minutach gry wygrywali siedmioma punktami.

Akcje Jamesa Washingtona na początku ostatniej kwarty zbliżyły gospodarzy na dwa punkty, a do remisu doprowadził Toney McCray. Później Energa Czarni ponownie starała się kontrolować sytuację – po trafieniu z dystansu Mantasa Cesnauskisa prowadziła 73:65. Anwil nadal gonił i po trójce Kamila Łączyńskiego zmniejszył straty do trzech punktów. Słupszczanie ciągle byli jednak stroną przeważającą. W końcówce kluczowe rzuty trafiali Lewis oraz Kravish i to goście cieszyli się ze zwycięstwa 82:72.

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 72:82 (22:23, 13:12, 16:23, 21:24)

Anwil Włocławek: James Washington 17, Kamil Łączyński 13, Toney McCray 11, Josip Sobin 8, Nemanja Jaramaz 7, Mateusz Bartosz 5, Paweł Leończyk 5, Fiodor Dmitriew 4, Tyler Haws 2, Kacper Młynarski 0

Energa Czarni Słupsk: Chavaughn Lewis 21, David Kravish 17, Grzegorz Surmacz 14, Marcus Ginyard 14, Łukasz Seweryn 6, Mantas Cesnauskis 6, Anthony Goods 4, Piotr Dąbrowski 0, Dallin Bachynski 0

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Energi Czarnych Słupsk.

Plan transmisji ćwierćfinałów PLK:

4 maja (czwartek)

Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 105:98

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 72:82

5 maja (piątek)

godz. 17:30 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza (mecz 1), Polsat Sport

godz. 19.50 Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański (mecz 1), emocje.tv

6 maja (sobota)

godz. 15.35 Polski Cukier Toruń - Rosa Radom (mecz 2), emocje.tv

godz. 17:30 Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk (mecz 2), Polsat Sport Extra

7 maja (niedziela)

godz. 20.15 Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański (mecz 2), Polsat Sport

godz. 17.50 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza (mecz 2), emocje.tv

9 maja (wtorek)

godz. 17:30 Rosa Radom - Polski Cukier Toruń (mecz 3), Polsat Sport

godz. 19.50 Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (mecz 3), emocje.tv

10 maja (środa)

godz. 17:30 MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (mecz 3), Polsat Sport

godz. 19.50 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 3), emocje.tv

11 maja (czwartek)

godz. 17:30 Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (mecz 4), Polsat Sport *

godz. 19.50 Rosa Radom - Polski Cukier Toruń (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Energa - Anwil mecz z Radomia przechodzi do Polsatu Sport

12 maja (piątek)

godz. 17:30 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 4), Polsat Sport Extra *

godz. 19.50 MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Polpharma - Stelmet mecz z Dąbrowy Górniczej przechodzi do Polsatu Sport Extra

14 maja (niedziela):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk lub Polski Cukier Toruń - Rosa Radom, Polsat Sport

15 maja (poniedziałek):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański lub BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza, Polsat Sport.