CCC Tour-Grody Piastowskie: Fortin wygrał pierwszy etap

Inne
CCC Tour-Grody Piastowskie: Fortin wygrał pierwszy etap
fot. PAP

Włoch Filippo Fortin z grupy Tirol Cycling Team wygrał pierwszy etap 52. wyścigu kolarskiego CCC Tour-Grody Piastowskie i jutro pojedzie w koszulce lidera. Kolejne miejsca zajęli Polacy – Grzegorz Stępniak z Wibatech 7R i Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice.

Pierwszy etap ze Złotoryi do Jawora liczył 166 km. Po około 30 km uformowała się ucieczka, w której był m.in. Jurij Natarow z Astany City. Kiedy grupa zaczęła słabnąć i jej przewaga nad peletonem maleć, Kazach podkręcił tempo i sam zaczął zmierzać do mety. Nie udało mu się jednak zwyciężyć, bo też w końcu został wchłonięty przez peleton i o zwycięstwie decydował finisz.

 

Najlepszy na ostatnich metrach w Jaworze okazał się Fortin i to on w sobotę pojedzie w żółtej koszulce. Za plecami Włocha na metę wjechali Stępniak i Banaszek, który w czwartek był najlepszy w prologu, rozegranym na ulicach Legnicy.

 

W sobotę kolarze będą mieli do przejechania 128 km (z Dzierżoniowa do Srebrnej Góry). Trzyetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Polkowicach.

 

Wyniki pierwszego etapu, Złotoryja – Jawor (166 km)

1. Filippo Fortin (Włochy/Tirol Cycling Team)          4:05.25
2. Grzegorz Stępniak (Polska/Wibatech 7R Fuji)
3. Alan Banaszek (Polska/CCC Sprandi Polkowice)  wszyscy ten sam czas

AG, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze