Djokovic zakończył współpracę ze sztabem trenerskim

Tenis
Djokovic zakończył współpracę ze sztabem trenerskim
fot. PAP/EPA

Novak Djokovic rozstał się ze swoim wieloletnim trenerem Marianem Vajdą, a także dwoma pozostałymi członkami sztabu. - Wierzę, że ta terapia szokowa pozwoli mi zacząć uzyskiwać lepsze rezultaty - podkreślił serbski tenisista.

29-letni Djokovic to 12-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych. W kryzysie jednak znajduje się od drugiej połowy ubiegłego roku, pod koniec którego stracił prowadzenie w światowym rankingu.

 

W grudniu, po trzech latach zakończył współpracę z trenerem Borisem Beckerem, a teraz zdecydował się na dalsze zmiany. Oprócz Vajdy odeszli specjalista od przygotowania fizycznego Gebhard Gritsch oraz fizjoterapeuta Miljan Amanovic.

 

- Bez nich nie osiągnąłbym tego wszystkiego, ale wszyscy czuliśmy, że potrzebna jest zmiana. Moim celem jest znów wygrywać na korcie - dodał.

 

W rankingu ATP Djokovic wciąż jest drugi, za Brytyjczykiem Andym Murrayem. 2017 rok zaczął od zwycięstwa w Dausze, gdzie w finale pokonał Murraya. W kolejnych turniejach wypadał jednak znacznie słabiej. Z Australian Open odpadł już w drugiej rundzie po porażce z Uzbekiem Denisem Istominem, a w następnych imprezach nie był w stanie dotrzeć dalej niż do ćwierćfinału.

 

- To nowy rozdział w moim sportowym życiu. Wcześniej niemal cały czas znajdowałem się na fali wznoszącej - przyznał.

ask, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie