Lider lepszy od Shanghai Greenland w meczu na szczycie ligi chińskiej!

W meczu 8. kolejki chińskiej Super Ligi Guangzhou Evergrande podejmowało u siebie Shanghai Greenland Shenhua FC (3:2). Po widowiskowym pojedynku, w którym na listę strzelców wpisały się największe gwiazdy, górą byli gospodarze.

W spotkaniu na szczycie najwyższej chińskiej klasy rozgrywkowej naprzeciw siebie stanęły drużyny zajmujące odpowiednio pierwsze oraz czwarte miejsce w ligowej tabeli. W lepszej sytuacji byli gospodarze, którzy przed meczem zajmowali fotel lidera, natomiast przyjezdni tracili do nich sześć punktów.

Wynik spotkania został otwarty w 24. minucie przez podopiecznych Luiza Felipe Scolariego, gdy przytomnym podaniem z granicy pola karnego popisał się Alan, a znajdujący się z lewej strony Gao Lin dokładnie dograł piłkę głową do nadbiegającego Paulinho. Brazylijczyk nie miał problemów z wykończeniem akcji i z najbliższej odległości wpakował ją do bramki.

Wyrównanie padło zaledwie pięć minut później, gdy rzut wolny z odległości około 25 metrów wykorzystał Fredy Guarin. Co prawda płaski i mocny strzał był w zasięgu Cheng Zenga, jednak bramkarz gospodarzy fatalnie skiksował i piłka przeleciała tuż pod nim.

Gdy wydawało się, że piłkarze zejdą na przerwę przy jednobramkowym remisie, w piątej minucie doliczonego czasu gry zamieszanie w polu karnym miejscowych wykorzystał Obafemi Martins. Kolejną niefortunną interwencję zaliczył Zeng, parując piłkę tuż pod nogi Nigeryjczyka, a ten z ostrego kąta, obok lewego słupka, wbił ją do bramki.

W 71. minucie drużyna Guangzhou doprowadziła do wyrównania, gdy po mocnym strzale piłkę do własnej bramki skierował Li Jianbin.

Na cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry podopiecznym Scolariego udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po niesłychanym zamieszaniu w polu karnym, w trakcie którego piłka odbiła się od słupka, a następnie była dwukrotnie wybijana z linii bramkowej, gola na 3:2 strzelił Yu Hanchao.

Guangzhou Evergrande - Shanghai Greenland Shenhua FC 3:2 (1:2)

Bramki: Paulinho 24', Li Jianbin  71' (bramka samobójcza), Yu Hanchao 86' - Fredy Guarin 31', Obafemi Martins 45+5'.

Czerwona kartka: Giovani Moreno.

Skrót spotkania Guangzhou Evergrande - Shanghai Greenland Shenhua FC w załączonym materiale wideo.