Skandal w Rzymie. Kukły piłkarzy Romy zawisły na sznurach!

Piłka nożna
Skandal w Rzymie. Kukły piłkarzy Romy zawisły na sznurach!
fot. Twitter

Do kolejnego skandalu o zabarwieniu piłkarskim doszło minionej nocy w stolicy Włoch. Na jednej z głównych ulic Rzymu, nieopodal Koloseum, wywieszono transparent skierowany do zawodników AS Roma, a także cztery kukły ubrane w koszulki piłkarzy "Wilków"...

O wybryk podejrzewa się fanów Lazio, którzy zaledwie parę dni temu wymalowali na jednej z ulic "Wiecznego Miasta" podobizny zawodników Romy, w podobny sposób, w jaki robi się to na miejscach zbrodni. Wokół narysowanych konturów porozstawiane były świeczki, a na środku widniał krzyż w żółto-czerwonych barwach z napisem R.I.P., czyli "Spoczywaj w pokoju!".

W czwartek w nocy, na kładce nad ulicą Anibaldi, na tle Koloseum nieznani sprawcy wywiesili transparent o treści: "Un consiglio, senza offesa... Dormite con la luce accesa!", co po włosku znaczy: "To nie groźba, tylko rada... Śpijcie przy zapalonych światłach!". Pod transparentem na szubieniczych sznurach wisiały kukły w koszulkach "Giallorossich", na których nadrukowane były nazwiska Mohameda Salaha, Daniele'a De Rossiego oraz Radjy Nainggolana.

 


Włoska policja zapowiedziała, że w najbliższych godzinach będzie chciała złapać sprawców przestępstwa. Pierwsze nieoficjalne oskarżenia padły w kierunku kibiców Lazio, ponieważ na kładce, gdzie wywieszony był transparent znaleziono naklejki z nazwą największej grupy ultras Biancocelestich - Irriducibili.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze