De Giorgi zrezygnował z Nowakowskiego

Siatkówka
De Giorgi zrezygnował z Nowakowskiego
fot. Cyfrasport

Piotr Nowakowski nie zagra w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi zrezygnował z usług 29. letniego środkowego, o czym zawodnik poinformował na swym profilu na Instagramie.

"Trener De Giorgi postanowił postawić na młodzież i to m.in. Bartłomiej Lemański  i Jakub Kochanowski (powodzenia Panowie) będą walczyć o szansę na występ w Lidze Światowej, mi pozostaje starać się o miejsce w przygotowaniach do mistrzostw Europy. No ale będę miał co robić i na kogo czekać przez te 2 miesiące – napisał Nowakowski. Reprezentacyjny środkowy oczekuje na narodziny dziecka.

 

 

Siatkarz nie weźmie udziału w zgrupowaniu kadry w Spale i nie zagra w tegorocznej edycji Ligi Światowej, zapewnił jednak, że powalczy o miejsce w kadrze na Eurovolley 2017, który na przełomie sierpnia i września zostanie rozegrany w Polsce.

 

Nowakowski to jeden z najbardziej doświadczonych polskich środkowych. W reprezentacji Polski zadebiutował w maju 2008 roku, i wywalczył w biało-czerwonych barwach m.in. mistrzostwo świata (2014), mistrzostwo Europy (2009) oraz triumf w Lidze Światowej (2012). W ostatnim czasie, po sześciu latach gry opuścił ekipę Asseco Resovii, a w przyszłym sezonie zagra w barwach Lotosu Trefla Gdańsk.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie