Linetty: Chcę zagrać na Euro U-21!

Piłka nożna
Linetty: Chcę zagrać na Euro U-21!
fot. Cyfrasport

Karol Linetty w ostatnim meczu Serie A przeciw Lazio Rzym zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Samprodii Genua. To spotkanie z trybun oglądał Zbigniew Boniek, który wykorzystał tę okazję do rozmowy z pomocnikiem. 22-latek zadeklarował prezesowi PZPN chęć gry na mistrzostwach Europy do lat 21, które odbędą się w Polsce.

Od kilku tygodni w Polsce trwa dyskusja na temat gry zawodników z pierwszej reprezentacji na Euro U-21. Prezes PZPN wziął więc sprawy w swoje ręce i postanowił porozmawiać z Karolem Linettym, który akurat był jednym z tych piłkarzy, którzy chcieli wziąć udział w czerwcowym turnieju. Były gracz Lecha Poznań zadeklarował Bońkowi, że jest do dyspozycji Marcina Dorny.

 

– Wiadomo, że od pewnego czasu gram dla pierwszej reprezentacji i marzę, tak jak moi wszyscy koledzy z kadry, o awansie do finałów mistrzostw świata w Rosji. Chciałbym jednak również pomóc naszej drużynie młodzieżowej podczas czerwcowych mistrzostw, które zostaną rozegrane w Polsce. Jestem do dyspozycji trenera Marcina Dorny, jeśli tylko otrzymam od niego powołanie – powiedział Łączy Nas Piłka Karol Linetty.

 

Polak w tym sezonie w Sampdorii zagrał w 35 spotkaniach. Zdobył jedną bramkę i pięć razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny.

 

Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się od 16 do 30 czerwca 2017 na sześciu polskich stadionach (w Tychach, Kielcach, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy i Krakowie). Nasza reprezentacja w fazie grupowej zagra ze Słowacją, Szwecją oraz Anglią.

 

Transmisja wszystkich spotkań Euro U-21 tylko na sportowych antenach Polsatu.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze