29. letni środkowy Piotr Nowakowski oraz 26. letni przyjmujący Wojciech Włodarczyk to pierwsi siatkarze, których De Giorgi skreślił z 21. osobowej listy zawodników powołanych na Ligę Światową. Oznacza to, że ci dwaj gracze nie wystąpią w tegorocznej edycji tej prestiżowej imprezy. Obaj zmienili przed sezonem barwy klubowe. Nowakowski, który w poprzednim sezonie grał w Asseco Resovii, przeszedł do Lotosu Trefl Gdańsk; Włodarczyk z Indykpolu AZS Olsztyn trafił do Onico Warszawa.

 

 

"Trener De Giorgi postanowił postawić na młodzież i to m.in. Bartłomiej Lemański  i Jakub Kochanowski (powodzenia Panowie) będą walczyć o szansę na występ w Lidze Światowej, mi pozostaje starać się o miejsce w przygotowaniach do mistrzostw Europy. No ale będę miał co robić i na kogo czekać przez te 2 miesiące – napisał Nowakowski na Instagramie. Reprezentacyjny środkowy, który oczekuje na narodziny dziecka, zapewnił kibiców, że powalczy o miejsce w kadrze na Eurovolley 2017, który na przełomie sierpnia i września zostanie rozegrany w Polsce.

 

 

Treningi w Spale rozpoczęło 18 zawodników. Z kadry powołanej przez De Giorgiego brakuje jeszcze Michała Kubiaka. Kapitan reprezentacji, który zakończył sezon nieco później niż reszta kolegów (w ostatni weekend siatkarze Panasonic Panthers rywalizowali w finale  Pucharu Kurowashiki), ma pojawić się na zgrupowaniu 15 maja.

 

Debiut De Giorgiego w roli selekcjonera nastąpi 20 maja w katowickim Spodku, gdzie w meczu towarzyskim Polacy podejmą reprezentację Iranu. Na początku czerwca wybrańcy włoskiego trenera rozpoczną rywalizację w Lidze Światowej.

 

Kadra na Ligę Światową 2017:

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj.
Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, (Wojciech Włodarczyk).
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Andrzej Wrona, (Piotr Nowakowski), Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański.
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda.
Libero: Kacper Piechocki, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.