Rekordowy transfer Pogby na celowniku FIFA

Piłka nożna
Rekordowy transfer Pogby na celowniku FIFA
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) sprawdzi legalność transferu Francuza Paula Pogby z Juventusu Turyn do Manchesteru United - poinformowały francuskie media. 24-letni pomocnik przeniósł się do Anglii latem 2016 roku za rekordową kwotę 105 mln euro.

O możliwych nieprawidłowościach przy transferze informowały rozmaite portale, m.in. Football Leaks, znany z ujawniania treści kontraktów piłkarzy i szczegółów porozumień między klubami.

Centralną postacią całego procesu jest agent Pogby Mino Raiola, który miał wzbogacić się dzięki transferowi o 49 milionów euro. Istnieje podejrzenie o konflikt interesów - według ujawnionych dokumentów, Raiola miał w negocjacjach reprezentować wszystkie trzy strony.

Na razie nie potwierdzono oficjalnie, że śledztwo zostało wszczęte. Francuska agencja AFP poinformowała jednak, powołując się na "źródło zbliżone do FIFA", że organizacja zaczęła badać tę sprawę już kilka tygodni temu.

Kwota transferu - 105 mln euro - została publicznie potwierdzona przez Juventus. Uważana jest za najwyższą w historii piłki nożnej.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie