Zachód kusi Probierza! Trener Jagiellonii ma wiele zagranicznych ofert

Piłka nożna
Zachód kusi Probierza! Trener Jagiellonii ma wiele zagranicznych ofert
fot.PAP

Trener Jagiellonii Białystok Michał Probierz może latem opuścić stolicę Podlasia. Znany szkoleniowiec otrzymał bowiem oferty pracy z Turcji, Grecji oraz Niemiec. Białostocki klub na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje pozycję lidera w Lotto Ekstraklasie.

"Michał Probierz bliski odejścia z Jagi. Otrzymał oferty z Turcji, 2.Bundesligi i Grecji" - napisał na Twitterze dziennikarz "Przeglądu Sportowego" - Piotr Wołosik.

 

 

Taka informacja jest dla kibiców "Jagi" jak grom z jasnego nieba. Tym bardziej, że jeszcze w piątek prezes białostockiego klubu - Cezary Kulesza na łamach "Super Expressu" zapewnił, że porozumienie z trenerem Probierzem w sprawie nowego kontraktu jest bliskie.

Probierz, który bez wątpienia zalicza się do czołowych trenerów piłkarskich w Polsce, prowadzi Jagiellonię od 7 kwietnia 2014 roku. Pierwsza przygoda szkoleniowca urodzonego w Bytomiu z "Jagą" trwała w latach 2008-2011. "Żółto-czerwoni" pod wodzą Probierza odnieśli największe sukcesy w historii klubu. W 2010 roku wywalczyli Puchar oraz Superpuchar Polski. Ponadto w sezonie 2014/15 zajęli 3 miejsce w Ekstraklasie.

 

Dla doświadczonego szkoleniowca nie byłby to pierwszy zagraniczny wyjazd. Od 4 listopada 2011 do 5 stycznia 2012 roku pełnił funkcję pierwszego trenera w Arisie Saloniki.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie