"Michał Probierz bliski odejścia z Jagi. Otrzymał oferty z Turcji, 2.Bundesligi i Grecji" - napisał na Twitterze dziennikarz "Przeglądu Sportowego" - Piotr Wołosik.

 

 

Taka informacja jest dla kibiców "Jagi" jak grom z jasnego nieba. Tym bardziej, że jeszcze w piątek prezes białostockiego klubu - Cezary Kulesza na łamach "Super Expressu" zapewnił, że porozumienie z trenerem Probierzem w sprawie nowego kontraktu jest bliskie.

Probierz, który bez wątpienia zalicza się do czołowych trenerów piłkarskich w Polsce, prowadzi Jagiellonię od 7 kwietnia 2014 roku. Pierwsza przygoda szkoleniowca urodzonego w Bytomiu z "Jagą" trwała w latach 2008-2011. "Żółto-czerwoni" pod wodzą Probierza odnieśli największe sukcesy w historii klubu. W 2010 roku wywalczyli Puchar oraz Superpuchar Polski. Ponadto w sezonie 2014/15 zajęli 3 miejsce w Ekstraklasie.

 

Dla doświadczonego szkoleniowca nie byłby to pierwszy zagraniczny wyjazd. Od 4 listopada 2011 do 5 stycznia 2012 roku pełnił funkcję pierwszego trenera w Arisie Saloniki.