Simeone: Wierzę w remontadę

Piłka nożna
Simeone: Wierzę w remontadę
fot. PAP

Szkoleniowiec Atletico Madryt, Diego Simeone podgrzewa atmosferę przed rewanżowym starciem w półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. W pierwszym pojedynku lepsi okazali się Królewscy, którzy wygrali 3:0, ale argentyński trener wierzy w remontadę.

Diego Simeone przyznaje, że nie musi motywować swoich piłkarzy, którzy są gotowi powalczyć o odrobienie strat.

 

- Wierzymy w siebie samych, w nasze możliwości oraz w nasze instrumenty na boisku. Wiemy do czego jesteśmy zdolni. Mam pełne zaufanie do moich zawodników. Jestem pewny, że zagramy wielki mecz. Musimy także wykorzystać atut własnego boiska. Nie muszę nikogo motywować, bo gdybym to zrobił, mógłbym jedynie przedobrzyć. W pewnych meczach motywacja pojawia się już w momencie, kiedy się budzisz. Czeka nas bardzo trudne spotkanie przeciwko zespołowi, który pokonał nas w dwóch finałach Ligi Mistrzów, a niedawno wygrał z nami 3:0. Z tego powodu nikt z nas nie musi się mobilizować, musimy wierzyć – zaznacza.

 

Trener Atletico zdradza także plan na to półfinałowe starcie. – Musimy dobrze grać w obronie i skupiać się na każdej minucie, każdej sekundzie. Naszym założeniem jest zacząć od mocnego uderzenia. Jeżeli będziemy w stanie kontrolować emocje, możemy zagrać wielki mecz. Poza tym jest to piłka nożna i trzeba grać piłką – skwitował na koniec Simeone.

KN, Polsat Sport, Skysport.it

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze