Klubowe Mistrzostwa Świata po raz kolejny w Katarze

Piłka ręczna
Klubowe Mistrzostwa Świata po raz kolejny w Katarze
fot. Cyfrasport

Najlepsze kluby kontynetów po raz kolejny zawitają do Dausze. W stolicy Kataru odbędą się IHF Super Globe, nieoficjalne Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej.

Ósmy raz z rzędu turniej zawita na bliski wschód. Dausze gości najlepszych szczypiornistów nieprzerwanie od 2010 roku, kiedy to postanowiono, że IHF Super Globe będzie rozgrywane corocznie. Wcześniej impreza odbywała się raz na pięć lat, a gospodarzami byli: Wiedeń, Kair, a także Dausze.

 

Turniej rozgrywany będzie w dniach 25-28 sierpnia, a wystąpi w nim osiem drużyn. Pewni udziału są:  obrońca trofeum, niemieckie Fuechse Berlin, reprezentant Afryki, egipski Al Ahly oraz saudyjskie Al Noor, przedstawiciel Azji. Stawkę uzupełni drużyna gospodarzy, najlepsze zespoły obu Ameryk, Oceanii i Europy. Ósmym  uczestnikiem będzie drużyna z dziką kartą, przyznaną przez IHF.


W poprzedniej edycji trzecie miejsce zajęła drużyna Vive Tauronu Kielce, "Lisy" z Berlina wygrały drugi raz z rzędu sensacycjnie pokonując w finale Paris Saint-Germain HB.

ŁK, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie