Według Przeglądu Sportowego, Sporting Lizbona to najpoważniejszy kandydat do sprowadzenia Guilherme, jednak agent Brazylijczyka rozmawia z kilkoma klubami z Portugalii. 25-latek w tym sezonie wystąpił w 36 spotkaniach na wszystkich frontach, w których zdobył osiem bramek.

Najważniejsza z nich wyeliminowała z Ligi Mistrzów właśnie Sporting - legioniści zwyciężyli wówczas przy Łazienkowskiej w ostatnim meczu fazy grupowej 1:0 po golu Brazylijczyka w 30. minucie i awansowali do fazy pucharowej Ligi Europy.

Guilherme był już podopiecznym trenera Jorge Jesusa w latach 2008-2009 - wówczas z obecnym trenerem Sportingu spotkał się w SC Braga, jednak większość czasu spędził na ławce rezerwowych. Później były liczne wypożyczenia, aż na dłużej zakotwiczył w Warszawie. W Legii występuje nieprzerwanie od 2013 roku i w jej barwach rozegrał już w 123 spotkaniach i dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski.

Według "PS" trzeci zespół Primeira Liga ma zaoferować 25-latkowi dużo wyższy kontrakt i przekonać go do transferu. Agent zawodnika pozostaje w kontakcie z kilkoma klubami tamtejszej ligi. Kontrakt "Gui" z mistrzem Polski będzie ważny do końca sezonu 2017-2018, więc Legia może zarobić na nim około 2,5 miliona euro (wartość wg. Transfermarkt).