Będą jeszcze dwie walki Joshuy z Kliczką? To możliwe!

Sporty walki

Walka Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) była niezwykle emocjonująca i nie zawiodła kibiców. Anglik pokonał legendę przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie. Coraz głośniej mówi się o rewanżowym starci, a jak się okazuje możliwe są jeszcze dwa starcia między tymi panami.

Joshua po zwycięstwie z Kliczką do pasa IBF wagi ciężkiej dorzucił także WBA oraz IBO. Kliczko został z niczym, ale myśli o rewanżu. Promotor Ukraińca twierdzi, że kolejna walka powinna odbyć się jak najszybciej.

 

Jak się okazuje na drugi pojedynek wcale nie musi być ostatni! Jeśli Kliczko wygra rewanż może dojść do trzeciego starcia. – Dopiero kiedy opuściliśmy Wembley, zdaliśmy sobie sprawę z tego, że byliśmy świadkami jednej z najlepszych walk w historii. To przypomniało mi o trzech pojedynkach Riddicka Bowe'a z Evanderem Holyfieldem. Oni walczyli trzy razy, więc dlaczego Kliczko i Joshua nie mieliby stoczyć trzech walk? – powiedział Boente.

 

Jak rozwinie się ta sytuacja? O wszystkim prawdopodobnie dowiemy się już w najbliższej przyszłości. Oficjalna decyzja w sprawie rewanżu ma zapaść jeszcze w maju.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze