Portugalia i Hiszpania zagrają w Copa America?!

Piłka nożna
Portugalia i Hiszpania zagrają w Copa America?!
fot. CyfraSport

Brazylijski dziennik Globo Esporte podał zaskakującą informację, że CONMEBOL oraz brazylijska federacja piłkarska zaproszą dodatkowe reprezentacje na Copa America 2019. Według gazety chodzi między innymi o Portugalię i Hiszpanię, a w całym turnieju ma wziąć udział 16 drużyn.

Mistrzostwa Ameryki Południowej w 2019 roku zostaną zorganizowane w Brazylii i organizatorzy, chcąc jeszcze uatrakcyjnić rywalizację zamierzają sprowadzić do siebie także europejskie gwiazdy futbolu. Globo Esporte wśród sześciu reprezentacji spoza Ameryki Południowej, które zostały już zaproszone na Copa America 2019 wymienia USA, Meksyk, Portugalię, Hiszpanię, Japonię i Chiny. Dwie pierwsze drużyny w przeszłości gościnnie występowały już na południowoamerykańskich boiskach.

Absolutną nowością byłaby jednak obecność azjatyckich i europejskich drużyn. Wybór Hiszpanii i Portugalii nie jest żadnym zaskoczeniem, bowiem języki portugalski i hiszpański obowiązują jako języki urzędowe w całej Ameryce Łacińskiej. Nie byłoby więc żadnych problemów z komunikacją. Okazuje się, że gospodarze Copa America 2019 czynili jednak zakusy, by zaprosić na turniej jeszcze dwie reprezentacje ze Starego Kontynentu, ale wedłgu informacji Globo Esporte Brazylijczycy mają poprzestać na dwóch europejskich gigantach.

Mistrzostwa w 2019 roku po raz drugi zostaną rozegrane w 16-zespołowej formule. Po raz pierwszy udało się zorganizować turniej z udziałem 16 drużyn w 2016 roku na mocy porozumienia CONMEBOL z CONCACAF. Triumfowała reprezentacja Chile.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie