Diamentowa Liga w Szanghaju: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Lekkoatletyka
Diamentowa Liga w Szanghaju: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

W sobotę rozegrany zostanie mityng Diamentowej Ligi w Szanghaju. W zawodach wystąpi siedmioro Polaków, w tym Adam Kszczot, Piotr Małachowski i Justyna Święty. Ich przeciwnicy to zawodnicy z najwyższej półki. Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju w Polsacie Sport Extra od 13:00.

Światowa Federacja Lekkoatletyczna przed tym sezonem wprowadziła zmiany w rozgrywkach Diamentowej Ligi. By pojechać do Zurychu bądź Brukseli, trzeba będzie wziąć udział w czterech (konkurencje techniczne oraz biegi na dłuższych dystansach) bądź sześciu (pozostałe) mityngach eliminacyjnych, a finał osiągnie najlepszych ośmiu bądź dwunastu zawodników (ta sama reguła). W poszczególnych eliminacjach można zdobyć od jednego do ośmiu punktów, awans do finału uzyskują najbardziej konsekwentni zawodnicy i autentycznie najlepsi. W dwóch ostatnich zawodach, gdzie zawodnicy startują "od zera" stawką będzie dla każdej konkurencji statuetka wysadzana diamentami oraz 50 tys. dol.

 

Adam Kszczot i Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów zmierza się między innymi z rekordzistą świata, Davidem Rudishą. Oprócz niego, w konkurencji tej wystartuje między innymi czterech Jamajczyków i Thijmen Kupers, piąty na ostatnich halowych mistrzostwach Europy.

 

Piotr Małachowski i Robert Urbanek wystąpią w konkursie rzutu dyskiem. Przeciwnicy będą jednak niezwykle mocni. O triumf powalczą medaliści ostatnich igrzysk - Christoph Harting i Daniel Jasinski. Stawkę uzupełnią Martin Kupper, Philip Milanov i Daniel Stahl.

 

Sylwester Bednarek w skoku wzwyż będzie konkurował między innymi z aktualnym mistrzem olimpijskim Derekiem Drouinem, Katarczykiem Mutazą Issą Barszimą, srebrnym medalistą igrzysk w Londynie Amerykaninem Erikiem Kynardem.

 

Na 400 m pobiegnie Justyna Święty, która w ostatnich miesiącach zdobyła dwa medale halowych mistrzostw Europy. O triumf będzie jednak niezwykle trudno, w wyścigu wystartuje również Shaunae Miller-Uibo, zwyciężczyni w tej konkurencji na igrzyskach w Rio.

 

W biegu na 1500 metrów rywalizować będzie Angelika Cichocka. W tej konkurenfcji wystąpią między innymi Faith Kipyegon, Dawid Seyaum czy Besu Sado.

 

Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju w Polsacie Sport Extra. Początek o godzinie 13:00. Komentują Przemysław Iwańczyk i Artur Partyka.

AG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze