Mazur: Dopiero się okaże, czy Serniotti to dobry ruch

Siatkówka

- Dopiero się okaże czy to dobry ruch dla niego. Miejsce cudowne jeśli chodzi o pracę, ale wymagania są również bardzo wysokie – tak Ireneusz Mazur skomentował wybór Roberto Serniottiego na trenera Asseco Resovii Rzeszów. W Magazynie Polska 2017 eksperci rozmawiali o sukcesach Włocha i wymaganiach, jakie postawią przed nim działacze i kibice.

Ireneusz Mazur: Dopiero się okaże czy to dobry ruch dla niego. Miejsce cudowne jeśli chodzi o pracę, ale wymagania są również bardzo wysokie. Żaden z kibiców, a również pewnie ekspertów, na pewno nie postawią niższej poprzeczki niż mistrzostwo Polski. Zadanie bardzo trudne, ale trzymamy kciuki.

 

Krzysztof Wanio: Serniotti to nie jest szereg pierwszych włoskich trenerów, jak Anastazi, Piazza, De Giorgi. Największe sukcesy Serniotti odnosił poza granicami swojego kraju. Oczywiście zaczynał w Piemoncie, zdobywał Puchary Włoch w latach 90., ale te największe sukcesy odnosił we Francji i Niemczech.

 

Ryszard Bosek: Jest w tej grupie managerskiej, która desygnuje trenerów. Nikt w Berlinie nie liczył, że zajdzie tak daleko. Ma duże doświadczenie. Wszystko przed nim, prawdziwa weryfikacja będzie tutaj. Dopiero czas pokaże, na ile on będzie w stanie zrobić coś dobrego.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

AG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie